در این مطلب از وب سایت کاردوآنلاین قصد دارم در رابطه با آیلتس جنرال و تفاوت‌هایی که آیلتس جنرال با آیلتس آکادمیک دارد صحبت کنم. پیش از این یک مقاله با عنوان آزمون ایلتس زبان انگلیسی چیست؟ که در رابطه با آزمون زبان انگلیسی IELTS منتشر شده است را توصیه می کنم که حتماً مطالعه کنید. در واقع تفاوت های بین آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول های Listening و Writing خواهد بود که در ادامه به طور خاص در رابطه با این ها صحبت خواهم کرد.

بررسی تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول Listening

در آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک قسمت لیسنینگ هیچ تفاوتی با هم ندارند. به عبارت دیگر شما چه در آیلتس جنرال شرکت کنید و چه در آیلتس آکادمیک تست Listening شما یکسان خواهد بود و روال امتیازبندی این قسمت نیز یکسان خواهد بود.

بررسی تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول Speaking

شبیه به قسمت لیسنینگ در آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک قسمت اسپیکینگ نیز برای تمامی افراد یکسان خواهد بود. در واقع شما چه در آیلتس جنرال شرکت کنید و چه در آیلتس آکادمیک یک تست اسپیکینگ یکسان را امتحان خواهید داد و روال امتیازبندی نیز تفاوتی نخواهد کرد.

بررسی تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول Reading

یکی از تفاوت های بین آیلتس جنرال و آکادمیک در قسمت ریدینگ می باشد. در آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک نوع سوالات ها در ریدینگ دقیقا یکسان می باشد اما شکل و شمایل متن ها و همچنین حجم آنها متفاوت خواهد بود. توصیه می کنم که تمامی کسانی که قصد دارند در آیلتس جنرال شرکت کنند حتماً از تست های واقعی آیلتس جنرال برای قسمت ریدینگ استفاده کنند و از بررسی و تمرین کردن با تست های آیلتس آکادمیک ترجیحاً خودداری کنند.

بررسی تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول Writing

به نظرم تفاوت اصلی بین آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در قسمت رایتینگ خواهد بود که در رابطه با این موضوع در قسمت زیر صحبت خواهم کرد.

تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول رایتینگ Task 1

در آیلتس جنرال زبان آموزان باید به نوشتن یک نامه برای Task 1 از رایتینگ بپردازند. در صورتی که زبان آموزانی که در آیلتس آکادمیک شرکت می کنند باید یک گزارش علمی را بر اساس یک نمودار و یا جدول و نقشه تهیه کنند. این به این معنی است که Task 1 از رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک کاملاً از یکدیگر متفاوت هستند.

تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک در ماژول ریدینگ

همانطور که ممکن است بدانید در آیلتس آکادمیک در بخش Reading سه قسمت و یا Section مختلف وجود دارد که در هر Section یک متن ارائه قرار می گیرد. در آیلتس جنرال نیز سه Section وجود دارد اما قسمت های اول و دوم ممکن است شامل بیش از یک متن باشند. علاوه بر این Section ها به مرور دشوار تر و سخت تر خواهند شد.

بررسی قسمت اول از ماژول Reading در آیلتس جنرال

قسمت اول از بخش ریدینگ در آیلتس جنرال می تواند شامل یک و یا دو یا سه متن باشد که در رابطه با زندگی روزمره و یا حتی آگهی هایی در رابطه با هتل ها یا مراکز ورزشی یا دوره‌های آموزشی باشند. در قسمت اول از بخش ریدینگ در آیلتس جنرال متن ها کوتاه تر هستند و بیشتر در رابطه با حقایق واقعی هستند.

بررسی قسمت دوم از ماژول Reading در آیلتس جنرال

قسمت دوم می تواند شامل بیش از یک متن باشد و این متن ها در رابطه با کار و حقوق و شرایط کاری و چنین مواردی هستند.

بررسی قسمت سوم از ماژول Reading در آیلتس جنرال

در قسمت سوم از بخش ریدینگ در آیلتس جنرال فقط یک متن وجود دارد و این متن تقریبا طولانی است و از دیگر متن های قبلی دشوارتر است. تقریباً می‌توانم بگویم که متن آخر در آیلتس جنرال شبیه به متن های ریدینگ در آیلتس آکادمیک می باشد.

جمع‌ بندی

در این مقاله به تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک پرداختیم و دانستیم که آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک فقط در قسمت ریدینگ و رایتینگ با یکدیگر تفاوت دارند. به عبارت دیگر برای تمامی زبان آموزانی که در آیلتس جنرال و یا آیلتس آکادمیک شرکت می کنند ماژول های Listening و Speaking یکسان خواهند بود. در حالی که قسمت رایتینگ در Task اول و همچنین ریدینگ در آیلتس جنرال و آکادمیک از آیلتس تفاوت دارند. برای شرکت در کلاسهای خصوصی آمادگی آزمون آیلتس و تافل با من می توانید از مطلب کلاس خصوصی و نیمه خصوصی زبان در شیراز اقدام کنید. امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *