در این مقاله از وبسایت کاردوآنلاین قصد دارم به موضوع پاسخ به سوالات معمول در رابطه با آزمون آیلتس بپردازم تا بتوانید اطلاعات اولیه ی خود را در این رابطه به دست آورید. توصیه می کنم که حتماً مقاله آزمون ایلتس زبان انگلیسی چیست؟ را از وب سایت کاردوآنلاین مطالعه کنید. سوال هایی که در قسمت زیر برای شما تنظیم کرده ‌ام اغلب توسط کسانی که هنوز آشنایی کاملی با آزمون آیلتس ندارند از من پرسیده می شوند. بنابراین با مطالعه این سوال ها و همچنین پاسخ مربوط به هر کدام می توانید اطلاعات مناسبی در رابطه با آزمون آیلتس و اهمیت آن به دست بیاورید.

آزمون آیلتس چیست؟

در پاسخ به این سوال دوست دارم که اول بگویم که کلمه آیلتس مخفف International English Language Testing System می باشد. در واقع آزمون آیلتس یک آزمون برای سنجیدن سطح زبان انگلیسی افراد به حساب می آید. افراد مختلف برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف دنیا نیاز به کسب نمره مورد نظرشان در این آزمون را دارند.

چه مهارت هایی در آزمون آیلتس تست می شوند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که هر ۴ مهارت شما که شامل Listening و Reading و Writing و Speaking می باشند در آزمون آیلتس به روش ها و متد های مختلف مورد تست قرار می‌گیرند تا بتوانند نمره دقیقی برای سطح مهارت های زبان انگلیسی شما را در نظر بگیرند.

آیا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی امریکایی نیز مورد قبول است؟

بله. از آنجایی که آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی برای سنجیدن توانمندیهای شما در زبان انگلیسی است می توانید از زبان انگلیسی امریکایی نیز استفاده کنید. فقط ذکر این نکته را ضروری می دانم که در ماژول یا قسمت اسپیکینگ اغلب Examiner ها از لهجه انگلیسی و استرالیایی استفاده می‌کنند. برای قسمت رایتینگ هم می توانید از املای کلمات به صورت امریکایی و یا انگلیسی بریتانیایی استفاده کنید اما نمی توانید از ترکیبی از هر دو استفاده کنید.

آیا تمامی چهار مهارت زبان انگلیسی که شامل فلان می شوند در یک روز یکسان مورد تست قرار می گیرند؟

در آزمون آیلتس مهارت‌های Listening و Reading و Writing شما که به آن بخش کتبی و یا Written هم می گویند در یک روز یکسان مورد تست قرار می‌گیرند اما قسمت شفاهی و یا اسپیکینگ شما می تواند قبل و یا بعد از امتحان کتبی شما باشد. حتی قسمت اسپیکینگ می تواند در یک روز یکسان نسبت به بخش کتبی باشد ولی جدای از قسمت کتبی تست می شود.

آیا در آزمون کتبی وقتی برای استراحت به ما داده می‌شود؟

خیر. در آزمون کتبی که مهارت‌های Listening و Reading و Writing مورد تست کردن قرار می گیرند هیچ گونه وقتی برای استراحت کردن به شما داده نخواهد شد. قسمت کتبی از آزمون آیلتس ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید. بنابراین توصیه می کنم که قبل از آزمون حتماً به اندازه کافی خوراک بخورید و به اندازه کافی نیز استراحت کنید.

آیا می توانم در آزمون آیلتس از خودکار استفاده کنم؟

دقت کنید که در آزمون آیلتس هم می توانید از یک خودکار و یا مداد استفاده کنید اما برای پاسخ دادن به قسمت لیسنینگ و ریدینگ حتما می بایست که از یک مداد استفاده کنید. حتماً فراموش نکنید که با خود پاک کن همراه داشته باشید. توصیه می‌کنم که استفاده کردن از خودکار را فراموش کنید و برای تمامی قسمت ها از مداد استفاده کنید. حتی استفاده کردن از مداد نوکی را نیز توصیه نمی‌کنم. توصیه می کنم که حتماً از مداد معمولی استفاده کنید. تراش به همراه داشته باشید و پاک کن را نیز فراموش نکنید.

چند مرتبه میتوانم در آزمون آیلتس شرکت کنم؟

برای شرکت در آزمون آیلتس هیچ محدودیتی وجود ندارد. پس شما می توانید تا زمانی که به نمره مورد نظر خود دست پیدا نکرده اید در آزمون شرکت کنید.

آیا می توانم در آزمون آیلتس ساعت به همراه داشته باشم؟

خیر. شما نمی توانید در آزمون آیلتس چه قسمتی کتبی چه قسمت شفاهی ساعت به همراه داشته باشید. برای شما یک ساعت بر روی دیوار قرار خواهند داد تا بتوانید به راحتی زمان را کنترل کنید.

چه تفاوت هایی بین آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک وجود دارد؟

کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند. آزمون آیلتس آکادمیک مهارت های علمی شما در رابطه با زبان انگلیسی را مورد تست قرار می دهد. کسانی که قصد مهاجرت از طریق شغل را دارند باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنند. آزمون آیلتس جنرال مهارت های زبان انگلیسی شما را برای زندگی کردن در یک کشور انگلیسی زبان تست می کند. در آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک تفاوت ها فقط در قسمت Reading و Writing خواهد بود. به عبارت دیگر قسمت اسپیکینگ و لیسنینگ برای آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک دقیقا یکسان خواهند بود. در مقاله تفاوت های آزمون ایلتس جنرال و اکادمیک به طور کلی در رابطه با تفاوت های آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک صحبت کرده ‌ام.

جمع‌ بندی

در این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین به سوال های معمولی که توسط زبان آموزان در رابطه با آزمون آیلتس مطرح می‌شوند پاسخ دادیم. امیدوارم که این نقطه شروع شما برای آماده شدن برای شرکت در آزمون آیلتس و کسب بالاترین نمره باشد. برای شرکت در کلاسهای خصوصی آمادگی آزمون آیلتس من از مطلب کلاس خصوصی و نیمه خصوصی زبان در شیراز اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *