در این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اخبارهای زبان انگلیسی و سپس معرفی سایت های خبری که به این منظور منتشر شده‌اند صحبت خواهیم کرد. یکی از بهترین روشهای تقویت مهارتهای زبان انگلیسی و یادگیری واژگان و عبارت های مفید زبان انگلیسی و به روز استفاده از اخبار زبان انگلیسی می باشد. در همین قسمت به شما توصیه می‌کنیم که از منابعی که در این حوزه بر روی وب سایت کاردوآنلاین منتشر شده‌اند استفاده کنید. برای مثال می توانید از آرشیو اخبار آموزش زبان انگلیسی CNN Student News استفاده کنید.

یکی از بهترین اتفاقاتی که با یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار رخ می‌دهد یادگیری واژه های به روز و عباراتی است که امروزه در زبان انگلیسی بسیار پرکاربرد و یا مطرح شده اند. برای مثال زمانی که خبر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مطرح شد کلمه Brexit به وجود آمد و امروزه در بسیاری از اخبارهایی که در این رابطه منتشر می شوند این کلمه به چشم می خورد.

برخی از سایت های خبری که اخبار زبان انگلیسی منتشر می‌کنند به طور خاص برای زبان آموزان ها ساخته شده اند اما بعضی از آنها نیز اخبار زبان انگلیسی را به صورت واقعی و بدون در نظر گرفتن زبان آموز منتشر می کند. تمامی افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند می‌توانند از هر دو گونه از این وب سایت ها استفاده کنند. هرچند یادگیری زبان انگلیسی با اخباری که برای زبان آموزان ساخته نشده است دشوار است اما زبان آموزان سطح پیشرفته می‌توانند از این مطالب به نحو احسن بهره ببرند.

در ادامه قصد داریم در رابطه با سه دلیل بسیار مهم برای اهمیت یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اخبار صحبت کنیم.

دلیل اول: یادگیری واژگان به روز و مطرح

با استفاده از اخبار زبان انگلیسی می توانید به راحتی کلماتی که امروزه در فضاهای واقعی و مجامع انسانی مطرح می‌شوند را یاد بگیرید. در رابطه با این موضوع پیش از این نیز صحبت کردیم. با یادگیری واژگان به روز می توانید به راحتی در بحث‌های آزاد شرکت کنید و کلماتی که اغلب در دیکشنری ها و فرهنگ لغت ها وجود ندارند را به سادگی یاد بگیرید. دو مثال از این نوع از کلمات Suffrage و Gender Gap می باشند که امروزه در فضای زبان انگلیسی مطرح شده اند که با دنبال کردن اخبار زبان انگلیسی می توانید آنها را یاد بگیرید.

دلیل دوم: تقویت مهارت لیسنینگ و ریدینگ به صورت همزمان

امروزه اخبار زبان انگلیسی در روزنامه های مختلف و وبسایت های متنوع منتشر می‌شود. با خواندن این نوع از مقالات می توانید به راحتی ساختارهای جملات زبان انگلیسی و همچنین کلمات متنوع و جدید را هر روزه یاد بگیرید. علاوه بر این موضوع، بسیاری از اخبار به صورت فایل های صوتی و یا فایلهای ویدیویی منتشر می‌شود که با استفاده از آنها نیز می توانید مهارت شنیداری یا همان لیسنینگ خود را بهبود ببخشید. یکی از موضوعات بسیار مهم در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار این است که اغلب گویندگان اخبار با لهجه‌ های مختلفی به زبان انگلیسی صحبت می کنند که این خود می‌تواند به تقویت هر چه بیشتر مهارت لیسنینگ شما کمک کند.

دلیل سوم: حجم وسیعی از مطالب رایگان

بسیاری از سازمان های خبری امروزه در فضای مجازی و اینترنت نیز فعالیت می‌کنند و وب سایت های خود را مرتباً به روز می نمایند. هر چند که استفاده از مطالب بعضی از این وب سایت ها نیاز به پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه دارد، اما بسیاری از آنها نیز به صورت رایگان مطالب را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند. داشتن گستره‌ی وسیعی از انتخاب ها برای خواندن مطالب و مقالات خبری یکی دیگر از مزیت های استفاده از اخبار برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی شما می باشد.

جمع‌ بندی

امیدواریم که این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین نیز مورد توجه تمامی زبان آموزان عزیز قرار گرفته باشد. در این مقاله در رابطه با اهمیت و مزایای یادگیری زبان انگلیسی با اخبار صحبت کردیم و علاوه بر این هجده سایت خبری برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کردیم. به منظور شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون آیلتس من می توانید از مطلب کلاس خصوصی و نیمه خصوصی زبان در شیراز دیدن کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *