با مقاله یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از بازی های کامپیوتری از وب سایت کاردوآنلاین در خدمت شما هستیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با نقش بازی های مختلف در روند یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت های زبان انگلیسی زبان آموزان صحبت کنیم. شاید فکر کنید که استفاده از بازی‌های مختلف به منظور یادگیری زبان انگلیسی یک موضوع خنده دار و بدون تاثیر است اما این حقیقت وجود دارد که با استفاده از بازی های مختلف می توانید به صورت خیلی جذاب و هیجان انگیز به پرورش مهارت های زبانی خود بپردازید.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از بازی ها اغلب بسیار جذاب تر و مهیج تر از یادگیری زبان انگلیسی با کتاب‌های مختلف می باشد. در این مقاله از وبسایت کاردوآنلاین چندین بازی مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی میکنیم.

معرفی بازی Word Whomp

با استفاده از بازی Word Whomp می توانید به صورت بسیار جذاب و هیجان انگیز مهارت نوشتاری زبان انگلیسی خود و اسپل کردن کلمات را تقویت کنید. در این بازی در هر مرحله به شما شش حرف الفبا داده می شود و شما نیاز دارید که واژه هایی را با این شش حرف بسازید. در هر مرحله به شما دو دقیقه و سی ثانیه زمان داده می شود و شما باید تعداد بیشماری از کلمات را با شش حرف الفبا ایجاد کنید. اما اگر واژه‌ها را اشتباه حدس بزنید بازی خاتمه پیدا می‌کند. این بازی می‌تواند مهارت نوشتاری و همچنین املای کلمات زبان انگلیسی را در زبان آموزان تقویت کند. هرچند که ممکن است برای بعضی از زبان آموزان سطح مبتدی بازی کردن با این نرم افزار سخت باشد، اما برای تمامی زبان آموزانی که در سطح میانی وجود دارند این نرم افزار می تواند به مهارت اسپلینگ کلمات بسیار کمک کند.

معرفی بازی Greek to Me

یکی دیگر از بازی هایی که به منظور آموزش زبان انگلیسی و به طور ویژه افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی زبان آموزان تنظیم شده است بازی Greek to Me می باشد. در بازی Greek to Me به آموزش ریشه کلمات در زبان انگلیسی پرداخته و به شما کمک می شود تا ریشه کلمات در زبان انگلیسی را بهتر درک کنید. علاوه بر این در این بازی به طور همزمان در مسابقه المپیک نیز شرکت می کنید. همانطور که ممکن است بدانید بیشتر کلمات زبان انگلیسی از ریشه های یونانی و لاتین تشکیل شده اند و این بازی از طریق آموزش همین موضوعات باعث می‌شود که شما دایره واژگان خود را شدیداً افزایش بدهید.

مراحل بازی Greek to Me به این صورت می باشد که در هر مرحله به شما یک ریشه کلمه و سپس یک کلمه انگلیسی که از آن ریشه تشکیل شده است نشان داده می شود و شما باید معنی آن ریشه را حدس بزنید. در حین بازی کردن با بازی کتونی نه تنها ریشه کلمات زبان انگلیسی را فرا خواهد گرفت بلکه کلمات دیگری که با همان ریشه ها ساخته می شوند را نیز بهتر یاد خواهید گرفت. این موضوع به شما کمک می کند که علم ریشه شناسی کلمات یا اصطلاحاً Morphology را هم بهتر یاد بگیرید. بازی را به تمامی زبان آموزانی که در سطح پیشرفته قرار دارند توصیه می‌کنیم.

معرفی بازی ABC Countdown

آخرین بازی که در این مقاله از وبسایت کاردوآنلاین به شما معرفی می شود معرفی بازی ABC Countdown می باشد که برای زبان آموزان سطح ابتدایی تنظیم شده است. این بازی به طور خاص برای آموزش الفبای زبان انگلیسی و ترتیب حروف الفبای زبان انگلیسی تنظیم شده است. در هر مرحله باید بر روی حروف الفبای زبان انگلیسی کلیک کنید. اما پس از چندین مرحله با سرعت یافتن موسیقی که در حال پخش است نیاز است که سرعت کلیک کردن خود را نیز افزایش بدهید. این بازی برای تمامی نو آموزانی که قصد دارند الفبای زبان انگلیسی و ترتیب حروف را یاد بگیرند بسیار مفید خواهد بود. پس از چندین مرحله بازی کردن ترتیب حروف الفبای زبان انگلیسی را به راحتی یاد خواهید گرفت.

جمع‌ بندی

در این مقاله از وبسایت کاردوآنلاین در رابطه با نقش و اهمیت بازی ها در یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم و همچنین سه مورد از بهترین بازی های یادگیری زبان انگلیسی را نیز به شما معرفی کردیم. به منظور شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون آیلتس من می توانید از مطلب کلاس خصوصی و نیمه خصوصی زبان در شیراز دیدن کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *