سئوالات رایج کاربران

بسیاری از کاربران بهنگام دانلود و استفاده از منابع سایت با سئوالاتی مواجه می شوند که در ادامه جواب آن ها را خواهید یافت.

نکته مهم : بیشتر فایلهای ما بر روی سرور خودمون قراردارند یعنی با لینک مستقیم قابل دانلود هستند اما حدود ۵۰ گیگابایت از منابع ما بر روی سرور ترین بیت (پارساسپیس سابق)  قرارگرفتند که بصورت غیرمستقیم قابل دریافت هستند اگر دانلود از ترین بیت ( پارساسپیس) مشکل است توصیه ما به شما خرید اکانت ویژه از این سرور است تا بصورت مستقیم بتونید دانلود کنید . با ۵ هزارتومان میتونید حق دانلود ۵۰ گیگ فایل را بصورت مستقیم و با سرعت بالا را داشته باشید . (صفحه خرید ترافیک دانلود مستقیم)

بر روی لینک دانلود کلیک می کنیم ولی فایل دانلود نمی شود؟
> در برخی از ساعات به دلیل ترافیک بالای سرور دانلود سایت ممکن است، شروع دانلود با تاخیر باشد و یا سرعت دانلود کند شود، بهتر است لینک دانلود را کپی کنید و در یک نرم افزار مدیریت دانلود (که از اینجا قابل دریافت است) وارد کنید، تا دانلود توسط این نرم افزار صورت بگیرد.
اگر باز هم دانلود نشد، به انتهای لینک دانلود یک علامت سئوال ? اضافه کنید و تلاش کنید.
اگر باز هم دانلود نشد، چند دقیقه بعد مجدداً تلاش کنید.هنگام دانلود فایل با خطای 503 مواجه می شوم؟
هنگام دانلود فایل های چند بخشی، یک و یا چند بخش دانلود نمی شوند؟

> این مشکل به خاطر دانلود همزمان چندین فایل می باشد، شما باید فایل هایی را که قصد دانلود آنها را دارید تک تک دانلود کنید و پس از دانلود یک فایل به سراغ دانلود فایل بعدی بروید ولی اگر همزمان دانلود چندین فایل را شروع کنید ممکن است با پیغام خطای 503 مواجه شوید.
اگر در حال دانلود فایلی نیستید به انتهای لینک دانلود یک علامت سئوال ? اضافه کنید و تلاش کنید.فایلی را دانلود کرده ام برای استفاده، از من پسورد (کلمه رمز) می خواهد، پسورد آن چیست؟
> پسورد فایل ها عبارت www.kardoonline.com می باشد.پسورد را عبارت www.kardoonline.com وارد می کنم ولی باز پیغام خطا می دهد، دلیلش چیست؟
> چند دلیل می تواند داشته باشد:

1. هنگام وارد نمودن پسورد ممکن از صفحه کلید شما در حالت حروف بزرگ باشد و پسورد با حروف بزرگ وارد شود، و به دلیل اینکه تمامی حروف پسورد www.kardoonline.com باید به صورت کوچک تایپ شود این مشکل به وجود می آید.

2. هنگام وارد کردن پسورد ممکن است صفحه کلید شما در حالت فارسی باشد، که در این حالت هم پسورد پذیرفته نمی شود، در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود نیز توجه داشته باشید.

3. ممکن است شما به جای تایپ پسورد آن را Copy & Paste کرده باشید، که در این حالت نیز ممکن است پسورد به درستی وارد نشود و بهتر است پسورد را تایپ کنید.

4. اگر تمام موارد بالا مطمئن شدید و باز هم با پیغام خطای پسورد مواجه شدید، به خاطر این است که فایلی مورد نظر شما به صورت صحیح دانلود نشده است و چون فایل کامل نیست شما با پیغام خطا مواجه می شوید. برای اینکه فایلی را به صورت صحیح دانلود کنید شما باید از یک نرم افزار مدیریت دانلود که از اینجا قابل دریافت است استفاده کنید.
پس از نصب نرم افزار مدیریت دانلود سرعت دانلود شما افزایش یافته و احتمال خرابی فایل ها به حداقل می رسد.

قصد دانلود فایلی را دارم، در قسمت دانلود نوشته شده است، دانلود Part 1 / Part 2 / …منظور از آن چیست؟
> ما فایل های حجیم را به چند بخش کوچک تقسیم می کنیم تا دانلود آن راحتتر و احتمال خرابی آن کمتر شود، به عنوان مثال اگر یک فایل با حجم 1 گیگابایتی را به صورت یکپارجه برای دانلود قرار دهیم اگر شما 900 مگابایت آن را دانلود کنید و ارتباط اینترنتی شما قطع شود مجبور هستید مجدداً از ابتدا آن را دانلود کنید. برای رفع این مشکل، ما فایل 1 گیگابایتی را به 5 بخش با حجم 200 مگابایت تقسیم می کنیم و شما این بخش ها را به صورت تک تک دانلود می کنید، حال اگر در هنگام دریافت بخش پنجم مشکلی پیش آمد دیگر نیاز نیست شما از ابتدا تمامی بخش ها را دانلود کنید و تنها کافی است بخش پنجم را مجدداً دانلود کنید.

تمامی بخش های یک فایل را دانلود کرده ام برای استفاده چه کاری باشد انجام دهم؟
> برای اینکه بخش های یک فایل را به هم متصل کنید شما به نرم افزار WinRAR احتیاج دارید که از اینجا می توانید دریافت کنید. پس از نصب نرم افزار WinRAR تمامی بخش های یک فایل را درون یک پوشه در کنار هم قرار دهید و تنها بر روی فایلی که در انتهای آن عبارت Part1 را می بینید راست کلیک کنید و گزینه Extract to را بزنید، سپس پسورد www.kardoonline.com را وارد کنید و منتظر بمانید … نرم افزار تمامی بخش ها را به صورت خودکار شناسایی می کند و در نهایت فایل اصلی را ایجاد می کند (به عنوان مثال از 5 فایل 200 مگابایت یک فایل 1 گیگابایتی حاصل می شود)

در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام the archive is either in unknown format or damaged مواجه می شوم، دلیلش چیست؟
> این مشکل به این خاطر است که فایل مورد نظر به درستی دانلود نشده است و بایستی مجدداً فایل را دانلود کنید برای دانلود فایل ها و به منظور کاهش احتمال خرابی، برای دانلود حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود استفاده کنید.

در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام CRC Wrong Password مواجه می شوم، دلیلش چیست؟
> این مشکل یکی از رایجترین مواردی است که از جانب کاربران مطرح می شود. در این مورد شما باید به پیغام خطای دقت کنید و ببینید دقیقاً بر روی کدام بخش پیغام خطا می دهد، بر روی هر بخشی که پیغام خطا بدهد به منزله این است که فایل آن بخش خراب است و درست دانلود نشده است و باید مجدداً همان بخش را دانلود کنید، توجه داشته باشید لازم نیست تمامی بخش ها را دانلود کنید فقط کافی است همان بخش خراب دوباره دانلود شود.
همچنین اکثر فایل های آپلود شده قابلیت ترمیم نیز دارا می باشند به این معنی که شما قبل از آنکه فایل را مجدداً دانلود کنید، می توانید شانس خود را برای ترمیم آن فایل نیز امتحان کنید و در صورتی که فایل ترمیم نشد، اقدام به دانلود مجدد آن فایل کنید برای ترمیم فایل ها نرم افزار Winrar را اجرا نموده، به محلی که فایل های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید و تمامی پارت ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و با آن فایل ها به اکسترکت بپردازید. در صورتی که باز هم با پیغام بالا مواجه شدید، تنها راه دانلود مجدد فایل/قسمت خراب است.

در هنگام Extract کردن فایل ها ناگهان با پیغام next volume is required مواجه می شوم، دلیلش چیست؟
> این مشکل به این خاطر است که شما تمامی قسمت های فایل مورد نظر را دانلود نکرده اید، در برخی موارد یک فایل حجیم برای دانلود راحتتر به چند قسمت تقسیم شده اند، شما می بایستی تمامی قسمت ها را دانلود کنید تا بتوانید از آن فایل استفاده کنید و در صورتی حتی یکی ار قسمت ها را دانلود نکنید قادر به استفاده از آنها نخواهید بود و با پیغام فوق مواجه می شوید.

 بعد از بازشدن فایل دانلودی :

1. بعضی از فایلهای شاید فرمت RAR – ZIP باشند که با نرم افزار Winrar قابل بازشدن و استفاده هستند . (دانلود کنید Winrar )

2. بعضی از فایلها نرم افزار هستند که با فرمت ایمیج قرارداده شده اند

برای باز کردن فرمت های Iso / Nrg  می توانید از نرم افزار Deamon Lite استفاده کنید (دانلود کنید Deamon Lite )

برای بازکدن ایمیج های با فرمت Mdf از نرم افزار Ultra ISO  استفاده کنید (دانلودکنید Ultra ISO )

برای بازکردن فایلهای Uif از نرم افزار Magic Iso Mker استفاده کنید این نرم افزار فرمت Uif را به Iso تبدیل میکند و سپس به راحتی با Daemon Lite قابل اجراشدن است (دانلودکنید Magic Iso Maker )

3. برای مشاهده کتابها

برای مشاهده فایلهای پی دی اف از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید (دانلود کنید Adobe Reader )

برای مشاهده فایلهای کتاب با فرمت Djvu  از نرم افزار Djvu Viwer  استفاده کنید (دانلود کنید Djvu Viewer )

4. برای مشاهده فیلمها (خصوصا با زیرنویس ) از نرم افزار Kmplayer استفاده کنید (دانلود Kmpalyer )

باز اگر مشکلی در استفاده از فایلهای سایت داشتید به ما اطلاع بدهید

موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *