0
09178169907 | 09336863931

بررسی be able در زبان انگلیسی و کاربردهای آن

در این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین قصد داریم در رابطه با عبارت be able و همچنین نکات مربوط به آن و نقاط تمایز و شباهت آن با کلمه can صحبت کنیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه تمامی دوستان قرار بگیرد.

ما در زبان انگلیسی از able در ساختاری شبیه be able + infinitive استفاده می ‌کنیم. این ساختار هم معنای کلمه can می باشد. علاوه بر این فرم منفی این کلمه نیز به صورت unable موجود است. لطفاً به مثال های زیر دقت کنید.

Some people are able to / can walk on their hands.
I am unable to / can’t understand what she wants.

در برخی از عبارت ها استفاده از کلمه can نسبت به be able to ترجیح داده می شود. برای مثال در استفاده از know how to و در عبارت هایی شبیه به can see و can hear و …. از can استفاده می‌کنیم. مثال‌های زیر این موضوع نشان می‌دهد.

Can you knit? (More natural than Are you able to knit?)
I can see a ship. (More natural than I am able to see a ship.)

استفاده کردن از be able to در مواردی که در رابطه با زمان های آینده و یا present perfect صحبت می‌کنیم کاربرد بیشتری دارد چرا که در این زمان ها استفاده کردن از can و could از لحاظ گرامری ممکن نیست و دلیل این موضوع نیز این است که این دو کلمه یعنی can و could فرم infinitive و participle ندارند. ضمناً در صورت نیاز می توانید از زمان حال کامل Present Perfect Tense در زبان انگلیسی نیز دیدن کنید. به مثال های زیر دقت کنید.

One day scientists will be able to find a cure for cancer. (NOT… will can find …)
What have you been able to find out? (NOT What have you could …?)
I might be able to help you. (NOT I might can …)

نکته دیگر اینکه کلمه able اغلب بعد از این passive infinitive ها نمی آید. برای مثال:

He can’t be understood. (More natural than He’s not able to be understood.)

جمع ‌بندی

امیدواریم که این مقاله از وبسایت کاردوآنلاین نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. در این مقاله در رابطه با تفاوت be able to و can صحبت کردیم.هر چند که این مقاله کوتاه بود اما اهمیت محتوای آن بسیار بالاست امیدواریم که نکات جالبی را در این مقاله فرا گرفته باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *