بهترین مجموعه (ها) و مناسب ترین شیوه یادگیری انگلیسی کدامند ؟ را در این قسمت از مرکز دانلود منابع زبان های خارجی کاردوآنلاین به شما عزیزان تقدیم می کنیم.

در وبلاگ کاردوآنلاین نظرسنجی در رابطه با مفیدترین مجموعه ها و متدهای یادگیری زبان انگلیسی گذاشته بودیم که بعضی از دوستان در نظرسنجی شرکت کرده بودند و از بین معروفترین مجموعه های آموزش زبان انگلیسی، بهترین ها را انتخاب کرده بودند و چندخطی درباره تجربه خودشان از یادگیری زبان انگلیسی برایمان نوشته بودند که به صورت یک مطلب در وبلاگ انتشار دادیم. این پست را خواستم دوباره در اینجا بگذارم، زیرا اولا مطالعه آن خالی از لطف نیست و دوما از دوستان زبان آموز خواهش کنم اگر در زمینه یادگیری زبان انگلیسی تجربه ای دارند و یا مدرسان انگلیسی که در این زمینه مهارتی دارند که می تواند برای زبان آموزان تازه کار سودمند واقع شود، با ما به اشتراک بگذارند تا به اسم خودتان در سایت منتشر شود. ( در قسمت نظرات – تماس با ما و یا ایمیل ما )

رتبه 1                  Top Notch and Summite
رتبه 2                  Interchange 3rd Edition
رتبه3                       Face to Face     

و اما نظر بعضی از دوستان که لطف کرده و برای ما ارسال کردند را در ادامه مطلب مشاهده کنید (2 نظر جدید اضافه شد )

1. ساسان جعفرنیا

من تقریبا تمام این سیستم هایی رو نام بردین نگاه کردم (کتاب و سی دی) اما به نظرم face to face و Straightforward
و touchstone رو از همه کاملتر و بهتر دیدم. علت انتخاب این سه روش اینه که تمام 4 مهارت لازم رو پوشش می ده و کاربردی هستند.

************************
2. mehdi

به نطر من رزتا استون نرم افزار خوبی برای یادگیری هستش تکرار زیادی روی مطالب انجام میده و رابطه کاربری اسونی داره. همچنین کتاب های انتشارات آکسفورد هم عالیه. نرم افزار های مانند رزتا استون در چند سطح ارائه می شوند با توجه به مهارت فرد و سر فصل های مطالب ارائه شده می تونه مورد استفاده قرار بگیره. و با توجه به تجربه شخصی افراد مختلف قرار گرفتن در محیط تاثیر مهمی در پیشرفت سریع فرد داره و در صورت کلی فرق چندان نمی کنه که قبلا از چه منبعی برای اموزش استفاده کردن.

***********************
3.سیامک

این سوال خود من هم بود تا بدونم بهترین مجموعه که از نظر شما می تونه مفید واقع بشه کدم یک از این همه نرم افزار و کتاب این بازار قاراشمیش کتاب های انگلیسی هست؟!!!
من سری cutting edge و نرم افزار tell me more رو ترجیح می دهم اما نمی شه از سری مشهور interchange هم چشم پوشی کرد.

********************
4. سایه

جای Effort Less واقعا توی لیست شما خالیه، ضمنا این نظر سنجی به اعتقاد من باید در چند سطح انجام بشه. برای یادگیری زبانی که شما هیچ آشنایی ندارید شاید مجموعه های روزتا یا … خوب باشند اما برای انگلیسی که اکثرا دنبال بهبودش هستن به نظرم اصلا مناسب نیستن. من این نرم افزارها رو برای فرانسه استفاده کردم و عالی بود. به طور کلی نکته مهم اینه که این مجموعه ها جدید باشند و تداوم و تکرار مهمتر از خود مجموعه هست.

*****************
5.shesghel

از نظر من بهترین شیوه ها برای یادگیری زبان 1.صحبت کردن(حالا در محیط یادگیری و یا با یک دوست که او هم دارد زبان یاد می گیرد2.دیدن فیلم های زبان اصلی از بهترین شیوه ها است3.استفاده از پادکست های مفید4. یادگیری نحوه ی درست ادای کلمات و حتی صداها چون در لهجه تاثیر بسزایی دارد5.سعی کنید حتی الامکان اگر اصطلاح یا هر چیز دیگری را یاد میگیرید با داستانش باشد مثلا این که این اصطلاح و یا ضرب المثل از چه واقعیتی گرفته شده این روش بسیار موثر است و احتمال فراموشی را پایین می برد. خود من شخصا این مجموعه ها را توصیه می کنم:
1.پادکست ها: englishpod,american english pronunciation,english pronunciationpod,china232,culips,sozo exchange
2.مجموعه ها:کتابهاییی که با american or english pronunciationنامگذاری شده اند و اصولا راجع به لهجه و تلفظ صحبت می کنند.
به یاد داشته باشید که اگر از این یادگیری ها در صحبت استفاده نکنید نمی توانید در انگلیسی مسلط باشید و همچنین اگر فیلم نگاه نکنید با کاربردهایش آشنا نخواهید شد اینها از نظر من منابعی مفید هستند اما نظر با نظر فرق دارد پس هیچ کس مجبور نیست که حتما به توصیه ی من عمل کند.

*****************
7.مجید خانی
من اکنون 5 ماه است که به صورت جدی شروع به یاد گیری زبان کرده ام و در این مدت منابع زیادی را شناسایی و سنجش نموده ام در اینجا تجارب خود را در اختیار خوانندگان می گذارم:
اولین چیزی که شما برای یادگیری زبان نیاز دارید انگیزه است چون آموزش زبان امری زمان بر می باشد و اگر شما انگیزه ی لازم را نداشته باشید زود خسته شده و دست از کار می کشید خود بنده سال ها آرزوی آموختن زبان را داشتم و سه بار هم به کلاس های زبان رفتم اما هر سه بار آن را پس از یک یا دو ترم رها کردم و در این مدت هم از کلاس ها بهره ای نبردم اما از اواخر اردیبهشت امسال وقتی رفتن هم اتاقیم درخوابگاه به کانادا آن هم با بورسیه قطعی شد من هم که سال ها بود آرزوی رفتن به خارج از کشور را داشتم وفتی آرزویم را دست یافتنی دیدم شروع به آموختن زبان کردم.
یکی دیگر از ضروریات داشتن یک دیکشنری مناسب است بنده به شما advanced american dictionnary و cambridge advanced learner’s dictionary را پیشنهاد می دهم. سعی کنید معنی لغات را به انگلیسی یاد گرفته و حتی حفط کنید و معنای فارسی آن را هم بعد از آموختن تعریف آن به انگلیسی بیاموزید فرهنگ لغت های انگلیسی به فارسی (البته من فقط از نرم افزارهای موجود استفاده کرده ام) تقریبا همه معناهای یکسان برای کلمات ارائه می دهند و از معانی کلمات جدید در آن ها خبری نیست و همچنین معانی واژه ها هم گاه دقیق نمی باشد برای موبایتان هم دیکشنری cambridge advanced learner’s dictionary  را پیشنهاد می دهم.
آموختن زبان شامل آموختن مهارت های مختلفی می باشد که باید تقویت شود و برای هر کدام از این مهارت ها کتاب های مختلفی وجود دارد من در اینجا مواردی که خود امتحان کرده ام و به نظرم مفید آمده معرفی می کنم:
برای افزایش دایره ی لغات کتاب 504 بسیار عالی است البته گمان نکنید این کتاب فقط به شما 504 کلمه می آموزد بلکه 504 کلمه ی اصلی باضافه ی یک لیست 125 کلمه ای در آخر کتاب و از همه مهنتر کلماتی که در متن هر درس موجود می باشد چنانکه که هر درس 12 کلمه ی اصلی دارد اما معمولا بیش از این تعداد در مثال ها و متن درس شما به کلمات تازه برخورد خواهید کرد و طبیعتا هر قدرآشنایی شما با زبان کمتر باشد تعداد ان کلمات بیشتر خواهد بود در ضمن این کتاب یکی از کتاب های منبع برای آزمون کارشناسی ارشد در درس زبان عمومی محسوب می شود.
oxford word skill کتاب دیگری است که بسیار مقید می باشد خصوصیت این کتاب در این است که کلمات را به صورت موضوعی (مثلا در یک درس به اسامی میوه ها و در یک درس دیگر به اصطلاحات دانشگاهی می پردازد) که بیشتر در خاطر میماند یاد می دهد این کتاب در 3 سطح طراحی شده و از ویژگ های ممتاز آن می توان به تازه تالیف بودن آن اشاره  کرد این کتاب در سال 2008 تالیف گردیده است. و واقعا توانسته جای متاب vocabulary in use دانشگاه کمبریج را بگیرد.
در زمینه ی گرامر من با مشورت یکی از اساتید زبان کتاب grammar in use  را برگزیدم که بسیار مفید و کارا بود و به شما هم این مجموعه را پیشنهاد می دهم.
برای مهارت گوش دادن دو مجموعه کتاب که هر کدام در سه سطح طراحی شده اند رامفید یافتم یکی tactics for listening  و دیگری learning to listen است.
یکی دیگر از راه ها برای تقویت این مهارت استفاده از فایل های صوتی مجموعه های مختلف آموزش زبان مثل اینترپنج و تاپ ناچ است. برای گوش دادن هم از هندزقری استفاده کنید که تاثیر بیشتری دارد و از موبایلتان یا یک ام پی تری پلیر بهره ببرید تا در جاهایی مانند اتوبوس و هنگام قدم زدن هم از آموزش زبانتان عقب نمانید.
از مجموعه هایی که برای مهارت صحبت کردن است اما تقریبا به به تمامی مهارت ها می پردازد english for you است که واقعا بهترین مجموعه ی تصویری آموزش زبان می باشد.
اما مهم شروع کردن است شما از یک چیزی شروع کنید کم کم راه خود را پیدا خواهید کرد.

****************************
8.مائده کاویانی

نمی خوام متعصبانه بگم
اما هیچ سری کتابی کامل تر از هدوی نیست که توی کتابهای آخری همه اصول در ست رایتینگ و …. را هم گفته باشه
اما به دلیل اینکه مدرسین خودشون هم نمی تونستند سطوح آخری این کتاب یعنی upper intermediate و advanced را تدریس کنند از خودشون اختراع در آوردند که هدوی تا سطح intermediate کافیه یا نه حتی دیپلم زبان را روی pre intermediate این کتاب می دادند
البته اون روی سکه همین کار هم مشخص می کرد که چه مجموعه کتاب جامعی بوده است
اما وقتی مجموعه ای را ناقص کنید چیزی ازش نمی ماند .
به جرات می تونم بگم اگر کسی تا سطح upper intermediate هدوی را می خواند به راحتی با دو هفته می تونست آیلتز 7 یا بالاتر را بگیرد دیگه چه برسد که advanced را بخواند

اینترچنچ کلأ به دلیل نداشتن گرامر یه نقص بزرگ داشت فقط جذاب بود و الان هم به همین دلیل خیلی جاها داره کنار گذاشته میشه
ما کلأ هنوز هم یاد نگرفتیم که توی کشورمون در هر کاری امور را سلیقه ای باهاش برهورد نکنیم علمی برخورد کنیم
محتوای علمی را بسنجیم

البته ببخشید اگه بر خلاف سلیقه دیگران نظر دادم
برای اثبات حرف من یه نگاهی به ایبوک سری کتاب هدوی بکنید .چون دیگه به سختی یافت می شود در بازار البته نیو هدوی هست .

********************************
9. emad

بنظر من پکیج upstream عالی و جامع هستش. در 8 سطح هستش.از فوق مبتدی تا فوق پیشرفته.
البته کتابهای آکسفورد رو هم خیلی قبول دارم.

*******************************
10.bahman

English for you + extra English +family album usa

*****************************
11.رامسس

ین قضیه بیشتر سلیقه ایست. بنظر من باید شخص اختیار کامل در انتخاب داشته باشه .بنابراین لازمه ی آن داشتن یک ارشیو کامل از این متود هاست.
اما بنظر من این متود در نهایت سادگی شما را تشویق به صحبت کردن میکنه(با وجود قدیمی بودن )

Linguaphone English Books courses series(1

اما برای ادامه و تکمیل آموزش روشهای زیر بسیار موثر است

2)

EAST-WEST Basic and 1 – 2 – 3
Streamline New and American
CHATTER BOX
NEW person to person
Spectrume

و از همه مهمتر داشتن “شور انگیزه و دلیل حقیقی” برای یادگیری “مداوم” زبان
با قاطعیت تمام

******************************************************
12. کیانوش

با سلام من سه ساله شروع به خواندن انگلیسی کرده ام و در این مورد اطلا عات کافی را دارم من فقط 7 ماه فایل صوتی گوش می کردم تا گوشم عادت کنه بعد شروع به خواندن کتاب های inter change وtop notch و inter prise کردم و جا داره که بگم بهترین کتاب اموزشی انگلیسی کتاب inter change است و برای تکمیل ان کتاب های دیگر چون من اول inter change را خواندم و بعد top notch را خواندم ودیدم که تمام کلمات top notch را بلدم در ضمن من روزی 200 لغت را برای یادگیری حفظ میکردم به مدت 6 ماه و خیلی تاثیر گذار بود

***********************************************

13.KAMALI

به نظر من Efortless Englishواقعا عالیه ومبتنی بر آموزش طبیعی زبان است.

***********************************************

14.Edison

دوستان خسته نباشید به نظر من در رده 2 و 3 باید american headway و english result قرار میگرفت که واقعا کتابهای فوق العاده هستند

*********************************************

15. فرشاد آزاد مدرس زبان و ادبیات انگلیسی (جدید)

با سلا م
با توجه به نوع یادگیری و سطح کار آموزان زبان انگلیسی و رعایت همه جوانب کار برای کلیه سطوح یادگیرنده زبان کتاب American English File را بهترین گزینه دانسته بعلت گستردگی و تحت پوشش قرار دادن مهاتهای 4 گانه زبان انگلیسی برای سطوح مبتدی تا پیشرفته و همگامی با مدرس زبان و تهیه کتابهای جهت اموزش بهتر بعنوان Teacher Book .

******************************************

15. وحید  (جدید)

با سلام، بنظر من بهترین سیستم آموزش زبان سری کتابهای cutting edge هست که پرتو دانش و بیان سلیس دارن روش کار میکنن، و بعنوان کسی که سری کامل interchange رو خونده میگم که این کتاب احتیاجات یک زبان آموز رو به نسبت کتب جدید بویژه cutting edge و new headway برآورده نمیکنه

سیستم های آموزشی زیر به ترتیب پیشنهاد های من هستن
1) cutting edge
2) new headway
3) english result
این سیستم ها هم یا دورشون گذشته یا کلا ضعیفن
1) american english file
2) interchange
3) countdown

—————————————————————–

16. مدیر سایت انگلیش کمپ

شاید هرکسی برای یادگیری زبان یکی از کتاب های بالا را بپسندد اما من ارشیو کاملی از تمام کتاب های زبان رو دارم و همشون را در چن سالی که تدریس میکردم با زبان آموزان کار کردم اما چیزی که خیلی خوب جواب داد و زبان آموز باهاش راحت بود مجموعه کتاب های Face 2 face بوده اما کسانی که این کتاب را کار میکنند گاهی فقط کتاب رو فقط میخرن و نرم افزار این کتاب را حالا بنا به هر دلیل چه عدم آگاهی یا …. تهیه نمیکنن اما این کتاب با نرم افزار کامل میشه کتابی که در حال حاضر خودم در کلاس های خصوصی و مدرسه مجازی که در حال تاسیسه داریم کار میکنم همین کتاب هست اما باید باتوجه داشته باشیم که در ایران در کانون و موسسات زبان بیشتر از کتاب های تاپ ناچ و اینترچنج استفاده میشه اما موسسات باید توجه داشته باشن که این دو کتاب نمی تواند نیاز زبان آموزی که در شرایط کنونی گه گسنردگی وسایل چندرسانه ای به سرعت رو به رشد هست برطرف کنه

————————————————————-

17. اکبر

برای یادگیری زبان با کلاس رفتن باید تاپ ناچ یا اینترچینج خوند! ولی برای بدون کلاس و خود شخص باید رزتا استون و تل می مور خواند!!! کلی گفتم چون خودم مبتدی و اول راهم

———————————————————-

18.جواد

خیلی از نظرات دوستان رو خوندم. خیلی عالی بود.
هر متدی در واقع یه وسیله ای که ما بتونیم در فرایند یادگیری زبان راه رو درست انتخاب کنیم. در واقع این متدها استارت کار رو برای ما میزنن و بقیه ش با خودمونه. فرض کنید ما یه متدی رو انتخاب کردیم خوب حالا برای این که ما برای مثال در مهارت خواندن تسلط کافی پیدا کنیم هیچ شکی نیست که باید در کنار اون متد ده ها و صدها صفحه از جاهای مختلف مثل اینترنت، ‌روزنامه، کتابهای داستان و … رو مطاله کنیم تا به اون میزان مهارت دلخواه دست پیدا کنیم و هیچ متدی به تنهایی نمیتونه نیاز مارو برطرف کنه. این قضیه در مورد همه ی مهارت های زبان صادقه.
حالا متدهایی که داره استفاده میشه اکثرا از انتشارات کمبریج، ‌اکسفورد و یا ‌لانگمنه و واقعا به جرات میشه گفت که تمامی این موسسات محصولاتی رو که وارد بازار میکنن عالیه چون نویسندگان و تهیه کنندگانشون واقعا متخصص اند و کارشونو بلدن.
و پیشنهاد من به کسانی که شاید تو انتخاب یه متد شک دارن اینه که واقعا بدون هیچ نگرانی از همین موسسات معروف یه متد انتخاب کنند و شروع به یادگیری کنند. و اگر میخوان موفق باشند باید در کنارش کتابهای دیگه بخونن، زیاد فیلم ببینن زیاد گوش کنن وکرنه خود متد به تنهایی دردی ازشون دوا نمیکنه.
متشکرم

************************************************

19. مهدی

سلام
نظرات جالبی درباره کتابها و نرم افزار های مختلف ارائه شده و تقریبا تمام دوستان حق مطلب را ادا کردن . اما در آمزش زبان دوم یک نکته کلیدی است و متاسفانه در نظرات مطرح شده دیده نمی شود . در دروس دانشگاهی آموزش زبان دوم به عامل مهم سن در یادگیری زبان دوم اهمیت بسیار داده شده این مطلب متاسفانه در نظر سنجی دوستان و اساتید محترم محجور مانده. یک فلش کارت با چند عکس در سن مناسب از نرم افزار های مطرح و دکشنری های معتبر موبایل و غیره مهمتر است . آشنایی با زبان دوم از کجا آغاز می شود . آیا از سطح صفر است ؟ آیا مطالعاتی صورت گرفته و رها شده؟ و.. بهترین را به نظر من هرشخص باید با توجه به میزان تحصیلات ، میزان آشنایی با زبان ،پیشینه زبان دوم، (مثلا آیا زبان دیگری غیر از زبان مادری می داند، یا آیا دو زبانه هست ،مانند آذری یا عربی) و سن مطرح کرد در غیر این صورت از دانشجوی فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی بپرسید یک جواب و از من کاربر سایت کاردو عزیز بپرسید جواب دیگری در یافت می کنید. دوستان مراجعه کننده به این نظر توجه داشته باشند که این نظر سنجی صد در صد شخصی است و ملاک یاد گیری زبان خود را بر اساس این نظر سنجی پایه گذاری نکنند مضاف براینکه دوستانی که از این نظر سنجی قصد استفاده دارند فاحتمالا مایل به یاد گیری به صورت شخصی هستند . وگر نه در صورت استفاده از سیستم های آموزشی قطعا قادر به انتخاب نیستند و سیستم آموزش دهنده کتاب و منابع لازم را در اختیار انها(با توجه به تجربه، متاسفانه سود و قدرت انتقال مربیان) قرار می دهد.

************************************************************

20. شب پره :

سلام دوستان من قبلاْ کلاسهای interchange می رفتم ولی پس از وقفه ایی چندین ساله touchstone رو شروع کردم و فکر می کنم touchstone خیلی بهتر و کاملتر شده از متدهای چند سال پیش .

***********************************************************

۲۱. حوری :

به عنوان یک زبان آموز Advanced کتابهای American English File رو خیلی پسندیدم ، شیوه آموزش خوب و ساده ، پوشش دادن تمام مهارت ها ، انتخاب موضوعات جالب برای آموزش، آموزش کلمات مفید و پرکاربرد به بهترین نحو، آموزش ساده و لذت بخش گرامر و چیزی که خیلی ها توی لول بالا هنوز باهاش مشکل دارن آموزش ساده و تدریجی فونوتیک و تلفظ کلمات و جملات هست.

 

منتظر نظرات شما در این رابطه هستیم . نظرات و تجربیات شما در ادامه این مقاله خواهد آمد . پس زبان اموزان را از تجربیات و دانش خود بی بهره نسازید.

kardoonline@gmail.com

47 نظر برای “بهترین مجموعه (ها) و مناسب ترین شیوه یادگیری انگلیسی کدامند ؟”

 1. من نمیخوام کتابی رو معرفی کنم یا بگم کدوم بهتره
  من اکثر کتاب های ذکر شده در پیام های دوستان رو تدریس کردم و شاگردهایی که باهاشون کتاب american english file رو کار کردم قوی تر از شاگردهای دیگه که داشتم بودند.

 2. کتاب های جدید آکسفورد بسیار خوب هستن مثل
  English Result
  و
  English File
  اما شخصا کتاب فایل رو ترجیح میدم، هردو
  English File
  و
  American English File
  به دلیل اینکه:
  همه ی مهارت ها رو کاملا پوشش میده
  من کتابهای اینترچنج، پسجس و اینچارج رو هم درس دادم، اما روند این کتابها خیلی تکراری بودن، و خیلی از مهارت ها توشون کار نمیشد، مثلا من خودم تا قبل اینکه بخوام مدرس بشم و مجبور بشم فونتیک رو یاد بگیرم اونارو بلد نبودم، اما الان سر کلاس هام از همون سطوح اولیه با بچه ها روی تلفظ کلی کار می کنم.
  دلیل بعدی سازمان دهی خوبشه
  بانک های آخر کتاب
  اینکه بطور مجزا روی لغات، (لغات ترکیبی، اصطلاحات و غیره)، تلفظ، گرامر و غیره کار میکنه.
  سرعتشم طوریه که هم میشه با جوونه که اصولا دنبال یه پیس تند هستن جلو رفت و هم با دوستان نسبتا سالخورده
  المان های لازم رو هم تا 70 درصد انجام میده مثلا
  Exposure
  خوبی داره و قالبا روی
  Production
  کار میکنه.

 3. کاردوی عزیز سلام. خسته نباشین. برای ان دسته از عزیزانی که سیستم عامل اندروید دارند من برای پیشرفت در اموزش زبان برنامه پی دی اف خوان بسیار قوی با نام ezpdfreaderرو معرفی میکنم با این نرم افزار دیگر لازم نیست کل متن پی دی اف خوانده شود . فقط کافیه قسمتی از متنی که براتون مهم و تازه است. به صورت highlight ویا underline در بیاورید. حتی میتوانید به متن پی دی اف نکته یا مطلب اضافه کنید. این برنامه تمام این امکانات رو داره و شما میتوانید با گوشی یا تبلت اندروید خود از این برنامه به خوبی استفاده کنید. از شما کاردوی عزیز به خاطر وقتی که برامون میگذارید سپاسگذارم. موفق باشی و خدا پشت وپناهت.

 4. به عنوان یک فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی و همچنین یک مدرس زبان با سابقه 10 ساله و همچنین مدیر یک آموزشگاه زبان نظره من در مورد یادگیری اینه که کتاب به تنهایی در یادگیری اهمیت ندارد.بلکه علاقه انگیزه استعداد وهمچنین زمانی که یک زبان آموز برای تمرین در منزل اختصاص میدهد نیز مهم است..همچنین شیوه تدریس و معلمان آشنا به تدریس همان کتاب نیز به همان اندازه در یادگیری مهم میباشند.به عنوان یک متخصص که در این 10 سال ضعفهای این مساله را به خوبی می دان لازم است چند نکته را یاد آور شوم.
  1.انتخاب کتاب باید بر اساس شرایط زبا آموز و میزان زمانی که در منزل برای تمرین میگذارد انتخاب شود که در این زمینه با توجه به عدم اختصاص زمان معمولا تمرین در خانه خیلی کم بوده که این مشکل اصلی اکثر آموزشگاههای زبان میباشد که بنده یک راه حل اساسی در آموزشگاه خود برای این مساله یافته واجرا میکنم.
  2.عدم آشنایی وبه روز بودن معلمان با شیوه های نوین تدریس که بیشتر حول CLT & TPR میباشد واز آنجا که کتابهای جدید بر اساس این روشها طراحی شده اند لذا عدم هماهنگی معلم وکتاب باعث عدم کیفیت تدریس میگردد.پس قبل از انتخاب کتاب معلم مربوطه باید با نحوه تدریس آن کتاب آشنا باشد به نظره بنده قبل از انتخاب هر کتاب برای یادگیری باید شرایط زبان آمزان نیزدر نظر گرفته شود.
  بنده در آموزشگاه خود از کتابهای American English file استفاده میکنم.به دلایل زیر:
  1.این کتابها به شیوه های نوین به یادگیری می پردازند
  2.پرمحتوا بوده وچالش برانگیز می باشد که بنا بر این مورد مثله کتابهای Interchange ,Top notch,headway,… دیگر به کتابهای جانبی که معمولا برای دانش آموزان به خاطره عدم آشنایی با نحوه استفاده گنگ و ترس آور بوده و همچنین معلمان فرصت و آشنایی لازم با آن را در سر کلاس ندارند نیازی نیست.
  3.باتوجه به مشکل عدم تمرین کافی در منزل توسط زبان آموزان کتابهای American برای یادگیری بهترین گزینه میباشند..

 5. سلام ,میشه یکی به من پکیج کامل listeningرا معرفی کنه من میخوام مهارت شنیداریم رو قوی کنم و واسه همین هم احتیاج به یک پکیج کامل از مبتدی تا پیشرفته دارم.واقعا اصلا هیچ چیزی از شنیداری نمی فهمم.

 6. سلام خسته نباشید
  با سایت بی نظیرتون می تونم ازتون خواهش کنم کتاب معلم سامیت یک و دو رو هم بزارید و یک خواهش دیگه کتاب معلم T3 رنگیش وجود نداره . graphic organizer T2 می تونم خواهش کنم لینگش بزارید . واقعا شما با سایتتون محشر به پا کردید. تا کرانهای بی پایان کهکشانها ازتون تشکر دارم .

 7. به عنوان یک زبان آموز Advanced کتابهای American English File رو خیلی پسندیدم ، شیوه آموزش خوب و ساده ، پوشش دادن تمام مهارت ها ، انتخاب موضوعات جالب برای آموزش، آموزش کلمات مفید و پرکاربرد به بهترین نحو، آموزش ساده و لذت بخش گرامر و چیزی که خیلی ها توی لول بالا هنوز باهاش مشکل دارن آموزش ساده و تدریجی فونوتیک و تلفظ کلمات و جملات هس.

 8. سلام دوستان من قبلاْ کلاسهای interchange می رفتم ولی پس از وقفه ایی چندین ساله touchstone رو شروع کردم و فکر می کنم touchstone خیلی بهتر و کاملتر شده از متدهای چند سال پیش .

 9. سلام خدمت همه دوستان،
  من دانشجوی ترم آخر مترجمی هستم.نظر ها رو خوندم و خیلی خوشحالم که دوستان انقدر ظریف و جامع نظر میدن.
  خواستم به یه نکته اشاره کنم که خیلی بهش اشاره نشد.خیلی از دوستان گفتن این کتاب خوبه اون یکی بهتره.شاید باورتون نشه ولی چون من برای ارشد چون میخوام آموزش بخونم، تقریبا روی همه این کتاب ها تحقیق کردم.اصلا نمیشه گفت کدوم خوبه کدوم بد.هر کدوم تو یه قسمت هایی ضعیفن و تو یه قسمت هایی قوی.
  ولی تو این تحقیق من به یه نتیجه رسیدم و اون این بود که بعضی از کتاب ها مثل top notch اصل کار رو بر روی اسپیکینگ گذاشتن و زیاد با خود زبان انگلیسی کار ندارند.و یه سری ها هم مثل American English File و Result مبنا رو بر یادگیری خود زبان گذاشتن.حالا این میمونه به تصمیم طرف که از کدومشون استفاده کنه.
  اینیم که میگن فقط این کتاب خوبه فکر میکنم بیشتر به خاطر اینه که خودشون به اون کتاب یاد گرفتند.

 10. با سلام
  به نظر بنده که مدتی است این مهارتها را تدریس میکنم تا ساختارها و مبانی اولیه ساخت جملات و مکالمات در زبان انگلیسی برای زبان آموز شکل نگیرد سطح درک مطلب و فهم وی از این مهارتها افزایش نمیابد از این رو هر متدی که انتخاب میشود ضرورت دارد که در کنار آن مجموعه Grammar in use هم مورد توجه قرار گیرد و بصورتی کاربردی و ظریف تدریس شود. در این صورت نه تنها زبان آموز در طیف مکالمات عادی به سرعت رشد میکند بلکه در زمینه درک مطلب زبان تخصصی نیز تقویت میشود.

 11. سلام
  نظرات جالبی درباره کتابها و نرم افزار های مختلف ارائه شده و تقریبا تمام دوستان حق مطلب را ادا کردن . اما در آمزش زبان دوم یک نکته کلیدی است و متاسفانه در نظرات مطرح شده دیده نمی شود . در دروس دانشگاهی آموزش زبان دوم به عامل مهم سن در یادگیری زبان دوم اهمیت بسیار داده شده این مطلب متاسفانه در نظر سنجی دوستان و اساتید محترم محجور مانده. یک فلش کارت با چند عکس در سن مناسب از نرم افزار های مطرح و دکشنری های معتبر موبایل و غیره مهمتر است . آشنایی با زبان دوم از کجا آغاز می شود . آیا از سطح صفر است ؟ آیا مطالعاتی صورت گرفته و رها شده؟ و.. بهترین را به نظر من هرشخص باید با توجه به میزان تحصیلات ، میزان آشنایی با زبان ،پیشینه زبان دوم، (مثلا آیا زبان دیگری غیر از زبان مادری می داند، یا آیا دو زبانه هست ،مانند آذری یا عربی) و سن مطرح کرد در غیر این صورت از دانشجوی فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی بپرسید یک جواب و از من کاربر سایت کاردو عزیز بپرسید جواب دیگری در یافت می کنید. دوستان مراجعه کننده به این نظر توجه داشته باشند که این نظر سنجی صد در صد شخصی است و ملاک یاد گیری زبان خود را بر اساس این نظر سنجی پایه گذاری نکنند مضاف براینکه دوستانی که از این نظر سنجی قصد استفاده دارند فاحتمالا مایل به یاد گیری به صورت شخصی هستند . وگر نه در صورت استفاده از سیستم های آموزشی قطعا قادر به انتخاب نیستند و سیستم آموزش دهنده کتاب و منابع لازم را در اختیار انها(با توجه به تجربه، متاسفانه سود و قدرت انتقال مربیان) قرار می دهد.

  1. سلام و درود
   بابت وقتی که گذاشتیدبسیار ممنونم به حتم تجربیات شما عزیزان برای زبان اموزان آموزنده و مفید خواهد بود
   نظر شما در ادامه نظرات دوستان اضافه میشود
   پاینده باشید

 12. من هدفم این هست که بین کتابهای face to face , headway , touchstone ,…… دو تا رو کامل بخوانیم و زبان من ضعیف هست و البته فیس تو فیس بریتیش هست و من میخواهم لهجه آمردکایی کلا بخوانم و در مورد هدوی چند تا هست که نمی دونم کدومش کامل تر هست. و همچنین 504 و toefl رو هم باید برای فوق بخونم…..
  لطفا در مورد کتابها کمک کنین….ممنون

 13. دوستان عزیزم سلام.
  اول اجازه میخوام یه تشکر خیلی ویزه داشته باشم از همه ی کسانی که این سایت بسیار مفید رو راه اندازی کردند و هر روزه مطالب ارزشمندی به اون اضافه میکنن.
  خیلی از نظرات دوستان رو خوندم. خیلی عالی بود.
  هر متدی در واقع یه وسیله ای که ما بتونیم در فرایند یادگیری زبان راه رو درست انتخاب کنیم. در واقع این متدها استارت کار رو برای ما میزنن و بقیه ش با خودمونه. فرض کنید ما یه متدی رو انتخاب کردیم خوب حالا برای این که ما برای مثال در مهارت خواندن تسلط کافی پیدا کنیم هیچ شکی نیست که باید در کنار اون متد ده ها و صدها صفحه از جاهای مختلف مثل اینترنت، ‌روزنامه، کتابهای داستان و … رو مطاله کنیم تا به اون میزان مهارت دلخواه دست پیدا کنیم و هیچ متدی به تنهایی نمیتونه نیاز مارو برطرف کنه. این قضیه در مورد همه ی مهارت های زبان صادقه.
  حالا متدهایی که داره استفاده میشه اکثرا از انتشارات کمبریج، ‌اکسفورد و یا ‌لانگمنه و واقعا به جرات میشه گفت که تمامی این موسسات محصولاتی رو که وارد بازار میکنن عالیه چون نویسندگان و تهیه کنندگانشون واقعا متخصص اند و کارشونو بلدن.
  و پیشنهاد من به کسانی که شاید تو انتخاب یه متد شک دارن اینه که واقعا بدون هیچ نگرانی از همین موسسات معروف یه متد انتخاب کنند و شروع به یادگیری کنند. و اگر میخوان موفق باشند باید در کنارش کتابهای دیگه بخونن، زیاد فیلم ببینن زیاد گوش کنن وکرنه خود متد به تنهایی دردی ازشون دوا نمیکنه.
  متشکرم

 14. با سلام
  نام موسسه معتبری را که در آن کتب هدوی تدریس می شود.
  مرسی از همکاری شما

  موسسه سفیر واحد ایلتس

 15. با این نرمافزارها و کتاب ها فقط میتونید زبان و در حد براورده کردن نیازهای روزمره و خرید از بغالی به قول یکی دوستان یاد بگیرید وگرنه برای امتحانات زبان تخصصی مثل tofelو بقیه امتحان هایی در این سطح شما باید واژگان لغت تخصصی خودتونو افزایش بدین و همین طورم متن زیاد بخونید

  1. درست میفرمایید برای سطح پیشرفته منابع دیگری نیاز است و این منابع فقط برای سطح معمولی دانش زبان می باشند

 16. با سلام
  نام موسسه معتبری را که در آن کتب هدوی تدریس می شود.
  مرسی از همکاری شما

 17. سلام هرکس یه چیزی گفته!! جمع بندی نشد!! دسته بندی هم نشد!!
  برای یادگیری زبان با کلاس رفتن باید تاپ ناچ یا اینترچینج خوند! ولی برای بدون کلاس و خود شخص باید رزتا استون و تل می مور خواند!!! کلی گفتم چون خودم مبتدی و اول راهم

  1. سلام
   خب به این دلیل که هر کسی حتی اساتید زبان به مجموعه خاصی ایمان دارند و نمی توان آنها را سرزنش کرد .
   موفق باشید

 18. شاید هرکسی برای یادگیری زبان یکی از کتاب های بالا را بپسندد اما من ارشیو کاملی از تمام کتاب های زبان رو دارم و همشون را در چن سالی که تدریس میکردم با زبان آموزان کار کردم اما چیزی که خیلی خوب جواب داد و زبان آموز باهاش راحت بود مجموعه کتاب های Face 2 face بوده اما کسانی که این کتاب را کار میکنند گاهی فقط کتاب رو فقط میخرن و نرم افزار این کتاب را حالا بنا به هر دلیل چه عدم آگاهی یا …. تهیه نمیکنن اما این کتاب با نرم افزار کامل میشه کتابی که در حال حاضر خودم در کلاس های خصوصی و مدرسه مجازی که در حال تاسیسه داریم کار میکنم همین کتاب هست اما باید باتوجه داشته باشیم که در ایران در کانون و موسسات زبان بیشتر از کتاب های تاپ ناچ و اینترچنج استفاده میشه اما موسسات باید توجه داشته باشن که این دو کتاب نمی تواند نیاز زبان آموزی که در شرایط کنونی گه گسنردگی وسایل چندرسانه ای به سرعت رو به رشد هست برطرف کنه

  خلاصه تشکر میکنم از مدیریت محترم کاردو انلاین به عنوان یکی از مدیران وبسایت های آموزش زبان در ایران فعالیت این سایت همکار را تحسین میکنم و ارزوی اینده ای بهتر را براشون دارم

  اما وبسایت انگلیش کمپ تا یک ماه اینده طراحی شده و می تواند با امکانات ویژه ای که سعی در فراهم کردنش داریم بتونه پاسخگوی نیاز زبان آموزش ایرانی باشد

  info@englishcamp.ir
  مدیریت وبسایت انگلیش کمپ

  1. با سلام
   ممنون که نظر دادین / نظر شما به انتهای مطلب اضافه میشود .
   بابت سایت هم بهتون تبریک میگم و ارزومندم که سایت پرباری را برای زبان اموزان به ارمغان بیاورید . وجود سایت های متعدد اموزش زبان که جدیدا شروع به کار کرده اند باعث خوشحالی ماست و بار مسولیت ما را کمتر میکند
   پایدار باشید

 19. با سلا م
  من فرشاد آزاد مدرس زبان و ادبیات انگلیسی با توجه به نوع یادگیری و سطح کار آموزان زبان انگلیسی و رعایت همه جوانب کار برای کلیه سطوح یادگیرنده زبان کتاب American English File را بهترین کزینه دانسته بعلت کستردگی و تحت پوشش قرار دادن مهراتهای 4 گانه زبان انگلیسی برای سطوح مبتدی تا پیشرفته و همگامی با مدرس زبان و تهیه کتابهای جهت اموزش بهتر بعنوان Teacher Book .
  به امید فرادهای روش در پیشروی ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *