تفاوت کلمات cloth و clothes در زبان انگلیسی

Cloth Clothes

در این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین در رابطه با تفاوت بین دو کلمه cloth و clothes صحبت خواهیم کرد و امیدوار هستیم که شما دوستان با مطالعه کردن این مقاله، تفاوت این دو کلمه را بهتر فرا بگیرید و بتوانید از هر کدام به درستی استفاده کنید.

کلمه cloth که به صورت /klɒθ/ تلفظ می شود، ماده ای است که از کتان، پشم و یا …. ساخته شده و برای درست کردن لباس، پرده و موارد مشابه از آن استفاده می شود. در انگلیسی غیر رسمی اغلب از کلمه material و یا fabric در این کاربرد از کلمه cloth استفاده می کنیم.به مثال زیر دقت کنید.

His suits were made of the most expensive cloth.

در واقع در این کاربرد کلمه cloth به معنی پارچه است. علاوه بر این cloth می تواند به معنی پارچه ای باشد که برای تمیز کردن و یا پوشاندن وسایل و کاربردهای مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال:

Could you pass me a cloth? I’ve spilt some milk on the floor.

از طرفی کلمه clothes که به صورت /kləʊðz/ تلفظ می شود به معنی لباس هایی است که می پوشیم. برای مثال: دامن، پیراهن و شلوار را clothes می گوئیم. دقت کنید که کلمه clothes شکل مفرد و یا singular ندارد. بنابراین به جای گفتن a clothe بهتر است از عبارت هایی شبیه something to wear و یا a piece of clothing استفاده کنیم. لطفا به مثال زیر دقت کنید.

I must buy some new clothes; I haven’t got anything to wear.

جمع بندی

امیدواریم که این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد. در این مقاله در رابطه با تفاوت کلمات cloth و clothes صحبت کردیم. استفاده ی صحیح از این دو کلمه می تواند بسیاری از مشکلات زبان آموزان را مرتفع کند.