در این مقاله از وب سایت کاردوآنلاین قصد دارم شش دلیل بسیار مهم برای یادگیری یک زبان خارجی را با شما در میان بگذارم. همه ما می دانیم که سرعت رشد دنیا و تکنولوژی بسیار بالاست. علاوه بر این همه ما به همه قضایا به عنوان سود و یا زیان نگاه می‌کنیم. بنابراین همه افراد ممکن است از خود بپرسند که چرا باید تلاش کنم تا یک زبان خارجی را یاد بگیرم؟ و یا چرا باید زمان و هزینه صرف کنم تا بتوانم به یک زبان مختلف صحبت کنم؟ علاوه بر این همه ما می دانیم که یادگیری یک زبان خارجی یک کار ساده نیست و نیاز به ممارست و همچنین تعهد و تلاش بسیار زیادی دارد.

علاوه بر همه اینها آشنا شدن با یک زبان متفاوت یعنی آشنا شدن با یک فرهنگ متفاوت، یعنی تلاش کردن به یادگیری کلمات عبارت ها و گرامر و صداهای جدید که تمامی این ها می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. اما در این آموزش از وب سایت کاردوآنلاین قصد دارم به این موضوع بپردازند که چرا یادگیری یک زبان خارجی می تواند بسیار لذت بخش باشد و تمامی جنبه های زندگی شما را بهبود ببخشد.

دلیل اول: خفن بودن

همه ما می‌دانیم که کسانی که بتوانند به یک زبان دیگر صحبت کنند اغلب افرادی هستند که به نظر خفن می‌آیند. و یا برای تمامی افراد دیگر جذاب خواهد بود. بنابراین اگر شما بتوانید در کنار زبان مادری تان به یک زبان دیگر صحبت کنید افراد دیگر سریعاً جذب شما خواهد شد. اگر بتوانید مکالمه های درون یک فیلم انگلیسی را متوجه بشوید و برای بقیه توضیح بدهید، اگر بتوانید یک متن انگلیسی را بخوانید، اگر بتوانید نتیجه ی آزمایش پزشکی را برای کسی ترجمه کنید…تمامی اینها ویژگی‌هایی است که می‌تواند به کاریزماتیک بودن شما کمک بیشتری کند.

به طور کلی تمامی کسانی که بتوانند به یک زبان دیگر برای مثال انگلیسی صحبت کنند برای افراد دیگر به عنوان افراد خاص و جذاب را در نظر گرفته خواهد شد. بنابراین اولین دلیل برای تلاش به یادگیری یک زبان دیگر می تواند رشد شخصیت شما در چشم بقیه افراد و خفن به نظر رسیدن شما باشد که چیز کمی هم نیست.

دلیل دوم: حرفه‌ای بودن

تمامی ما می دانیم که امروزه با رشد تکنولوژی جهان روز به روز کوچکتر و کوچکتر می شود علاوه بر اینکه ما نیاز داریم با هم با بقیه افراد از سرزمین های مختلف ارتباط برقرار کنیم. با دانستن یک زبان دیگر می توانیم موقعیت های شغلی و حرفه‌ای بهتری را نیز برای خود رقم بزنیم.

برای مثال فرض کنید که شما یک کارفرما هستید و قرار است که یک شخص را استخدام کنید. آن شخص فقط به زبان فارسی صحبت می کند. اما یک شخص دیگر را نیز قرار است که مصاحبه کنید. این شخص نه تنها به زبان فارسی بلکه به زبان انگلیسی و آلمانی نیز صحبت می‌کند. شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟ بدون شک نفر دوم را.

این یک حقیقت است که کسانی که یک زبان دیگر نسبت به زبان مادری خود را می توانند صحبت کنند در جهان پر تلاطم و پر از رقابت امروز فرصت های شغلی بهتری را برای خود رقم خواهند زد. بنابراین اگر سعی کنید در کنار زبان مادری تان یک زبان دیگر را نیز یاد بگیرید احتمال به دست آوردن یک شغل بهتر چه در کشور ایران و چه در یک کشور خارجی را برای خود افزایش داده اید.

دلیل سوم: مهاجرت شغلی

همه ما می‌دانیم که برخی از افراد به دلایل مختلف تمایل به کار کردن در یک کشور خارجی را دارند. اگر شما بتوانید علاوه بر زبان مادریتان به زبان آن کشور نیز کمی صحبت کنید شانس به دست آوردن یک شغل خوب را برای خود افزایش داده اید.

علاوه بر این اگر بتوانیم زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید فرصت خود برای کسب یک شغل بهتر در یک کشور دیگر را افزایش داده اید. این حقیقت غیرقابل انکار است که تمامی مصاحبه های شغلی امروزه به زبان انگلیسی برگزار می شوند. حتی می توانید بدون حضور پیدا کردند در یک شرکت اقدام به انجام یک مصاحبه زبان انگلیسی به صورت آنلاین کنید. در تمامی این مصاحبه‌ها اگر بتوانید به زبان انگلیسی خوب صحبت کنید می توانید شانس خود برای کسب آن موقعیت شغلی را افزایش بدهید و یک شغل بهتر را نصیب خود کنید.

لطفاً دقت کنید که قصد ما دامن زدن به فرار مغزها نمی باشد. ما می دانیم که کشور ایران وطن عزیز همه ما هست. اما بیرون از این کشور فرصت های شغلی بسیار مناسبی وجود دارند که اولین پیش شرط به دست آوردن آنها صحبت کردن به زبان انگلیسی است. بنابراین یادگیری یک زبان خارجی چه زبان انگلیسی و چه یک زبان دیگر می تواند فرصت های شغلی بهتری را برای شما رقم بزند.

دلیل چهارم: آشنایی با یک فرهنگ دیگر

تمامی ما می دانیم که یک زبان می تواند به عنوان یک پنجره به درون یک فرهنگ دیگر باشد. در واقع شما با یادگیری یک زبان خارجی نه تنها آن زبان را یاد می گیرید بلکه فرهنگ مردم آن کشور را نیز فرا خواهید گرفت و چه چیزی لذت بخش تر از این است؟

شما اگر نتوانید به یک زبان خاص صحبت کنید، در زمانی که به آن کشور مسافرت می کنید هیچ کار خاصی را نمی توانید انجام بدهید. حال فرض کنید که مقصد سفر بعدی تان را ایتالیا انتخاب کرده اید. اگر سعی کنید که کمی ایتالیایی صحبت کنید نه تنها با فرهنگ مردم آن کشور آشنا می شوید بلکه در چشم مردم کشور ایتالیا به عنوان یک شخص قابل احترام تلقی خواهد شد. چرا که به شما به عنوان شخصی نگاه می‌کنند که تلاش کرده است که زبان آن کشور را فرا بگیرد. شاید باورش سخت باشد ولی این تجربه برای خود من شخصاً اتفاق افتاده است. یکی از زبان هایی که من در کنار انگلیسی صحبت می کنم ایتالیایی است.

پس یادگیری زبانهای خارجی می تواند به شما یک شخصیت کاریزماتیک و محبوب را بدهد و سفرهای شما را لذت بخش تر از قبل کند.

دلیل پنجم: کمک کردن به مغز

تمامی ما می‌دانیم که رژیم گرفتن و ورزش کردن برای بدن لازم است. به همین دلیل تمامی افراد وسواس بیش از حدی در رابطه با رژیم گرفتن را در خود پرورش می دهند و ساعت‌های طولانی را در باشگاه ورزشی می‌گذرانند. اما دقت کمتری به مغز خود می‌کنند.

در واقع این مغز شماست که توانمندی کل بدن را تضمین می‌کند. امروزه ثابت شده است که یادگیری یک زبان خارجی می‌تواند به مغز شما کمک بسیار زیادی کند و در سنین کهنسالی از بیماری‌های مغزی از قبیل آلزایمر جلوگیری کند. اگر شما بتوانید هر روز با زبان‌های مختلف سر و کار داشته باشید و یا با آنها صحبت کنید احتمال گرفتار شدن به بیماری های مغزی در کهنسالی را بسیار کاهش می دهید.

پس دقت کنید که یادگیری یک زبان خارجی نه تنها در ظاهر به شخصیت شما کمک می کند اما در باطن به بعد ذهنی و مغزی شما نیز بسیار کمک خواهد کرد

دلیل ششم: به حداکثر رساندن پتانسیل ذهنی

در مطالعات انجام شده تمامی محققان به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که بیش از یک زبان را مطالعه می کنند عملکرد خیلی بهتری را از لحاظ ذهنی از خود نشان می دهند. چنین افرادی در شرایط هایی که نیاز به تصمیم گیری های بسیار حساس دارند بهتر و سریع تر عمل می‌کنند.

علاوه بر این افرادی که بیش از دو زبان را مطالعه می کنند از افراد دو زبانه عملکرد بسیار بهتری را دارند. در این مقاله کوتاه از وب سایت کاردوآنلاین وقت زیادی برای توضیح دادن علمی تمامی این دلایل نداریم اما حرف مرا باور کنید. تمامی افرادی که بیش از یک زبان را یاد می‌گیرند عملکرد ذهنی بسیار بالاتری را نسبت به دیگر افراد دارند.

این موضوع به این معنی نیست که افرادی که چند زبانه هستند از افراد تک زبانه لزوماً باهوش‌تر هستند. این موضوع فقط به این معنی است که افراد چند زبانه از پتانسیل ذهنی خود هر چه بهتر و بیشتر استفاده کرده اند.

جمع‌ بندی

برای تمامی کسانی که شک دارند که آیا یک زبان خارجی را مطالعه کنند و یا نه، آیا کتاب داستانی را به زبان انگلیسی بخوانند و یا نه، آیا دلیلی دارد که وقت و هزینه صرف یادگیری یک زبان خارجی کنند و یا نه، باید این را بگویم که یادگیری یک زبان خارجی به شما از جنبه‌های مختلف کمک می کند. نه تنها از لحاظ شغلی و مالی بلکه از لحاظ سلامتی و باطنی نیز می تواند بر روی زندگی شما و تمامی جنبه های آن تاثیر مثبت داشته باشند. بنابراین به شما توصیه می کنم که شک نکنید و اقدام به یادگیری یک زبان خارجی کنید و در این روند از وب سایت کاردوآنلاین نیز بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *