دوستان عزیز، در حال حاضر در اتصال به درگاه پرداخت دچار مشکل هستیم. لطفاً، به منظور ثبت سفارش، پرداخت و دریافت محصول مورد نظر با استفاده از دکمه واتس اپ قرار گرفته در قسمت پایین سمت چپ وبسایت با ما ارتباط بگیرید. با تشکر.

بانک اطلاعات آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون زبان انگلیسی دولینگو آزمونی است که به منظور سنجش سطح توانمندی افراد در زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد. در این آزمون چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی زیدینگ و لیسنینگ و اسپیکینگ و رایتینگ مورد ارزیابی قرار می گیرند. آزمون زبان انگلیسی دولینگو به صورت تطبیقی و یا adaptive پیاده سازی شده است. این موضوع بدان معنی است که در زمان شرکت کردن در آزمون سطح دشواری سوالات بر اساس پاسخ های صحیحی که به سوالات قبلی می دهید بیشتر می شود. این موضوع تا جایی اتفاق میافتد که شرکت کننده نتواند به سوالات پاسخ صحیح بدهد. این روال تا جایی تکرار می شود که سطح توانمندی شرکت کننده تشخیص داده شود.

در آزمون زبان انگلیسی دولینگو انواع مختلفی از سوالات وجود دارند که شرکت کننده باید به آن ها پاسخ دهد. ضمنا در پایان آزمون یک مصاحبه تصویری از شما ضبط می شود تا بتوانید توانایی اسپیکینگ خود را در آن نشان دهید. یک نمونه رایتینگ نیز به عنوان سنجش سطح مهارت نوشتاری شما از شما گرفته خواهد شد. از آن جایی که بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا برای دانشجویان بین المللی نیاز به سنجش سطح توانمندی آن ها در زبان انگلیسی دارند آزمون زبان انگلیسی دولینگو گزینه مناسبی در کنار دیگر آزمون ها از قبیل تافل و یا آیلتس می باشد.

کاربردهای مدرک آزمون زبان انگلیسی دولینگو

هرچند که آزمون زبان انگلیسی دولینگو به طور اصلی برای سنجش سطح توانمندی های زبان انگلیسی در حوزه های علمی و دانشگاهی ایجاد گردیده است. اما از مدرک آن می توان برای کاربردهای عمومی تر نیز استفاده کرد. برای مثال می توان در مصاحبه های شغلی مدرک زبان انگلیسی دولینگو را به منظور نشان دادن سطح توانمندی زبان انگلیسی خود استفاده نمود.

استفاده کردن از مدرک آزمون زبان انگلیسی دولینگو به عنوان تعیین سطح

می توان از آزمون زبان انگلیسی دولینگو به عنوان روشی برای سنجش سطح زبان آموزان استفاده کرد. در این کاربرد این آزمون شبیه به یک آزمون تعیین سطح عمل می کند. بر اساس نتایج آزمون دولینگو می توان زبان آموزان را در سطوح مختلف کلاس های درس قرارداد.

در ادامه در رابطه با برخی از ویژگی های منحصر به فرد آزمون زبان انگلیسی دولینگو صحبت خواهیم کرد.

مقرون به صرفه بودن

در حال حاضر شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو فقط 49 دلار هزینه دارد. علاوه بر این موضوع شما می توانید نتیجه آزمون خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه بیشتر به 40 دانشگاه یا موسسه علمی ارسال کنید. آزمون های دیگر از قبیل تافل نزدیک به 200 دلار هزینه خواهند داشت. علاوه بر این، 20 دلار هزینه بیشتر برای ارسال نتیجه آزمون از شما دریافت خواهد شد. آزمون زبان انگلیسی آیلتس نیز بسته به مکانی که در آن قرار دارید می تواند 200 دلار هزینه داشته باشد.

راحت تر بودن

یکی دیگر از برتری های آزمون زبان انگلیسی دولینگو نسبت به دیگر آزمون ها، راحتی شرکت کردن در آن است. برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو میتوانید از درون منزل خودتان و با استفاده کردن از لپ تاپ و یک اتصال اینترنت پر قدرت اقدام کنید. برای شرکت در این آزمون پس از پرداخت هزینه می توانید تا نهایتا 21 روز بعد در آزمون شرکت کنید. ضمنا اگر نمره مورد نظر خود را کسب نکردید می توانید در 30 روز آینده، دو بار در آزمون شرکت کنید.

سریع بودن

نتیجه آزمون دولینگو بسیار سریع تر از نتیجه سایر آزمون ها در دسترس شما قرار خواهد گرفت. از آنجایی که پاسخ شما به سوالات آزمون توسط کامپیوتر ثبت می شوند اغلب نتیجه آزمون ظرف 48 ساعت منتشر خواهد شد.

طبیعتا شرکت کردن در آزمون زبان انگلیسی دولینگو، نیازمند داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این آزمون است. در همین راستا این آموزش رایگان را از وبسایت کاردو آنلاین برای شما در نظر گرفتهایم. در این آموزش بسیاری از پرسش های معمول که متقاضیان شرکت در این آزمون دارند را پاسخ داده ایم. امیدواریم که با مطالعه کردن مطالب مربوط به این آموزش، بتوانید با آگاهی و آمادگی هر چه بیشتر در آزمون دولینگو شرکت کرده و شانس خود را برای کسب نمره بالا افزایش دهید.

موضوع ها