کاربرد کلمه grateful در زبان انگلیسی

کلمه grateful در زبان انگلیسی

در این مطلب از وبسایت کاردوآنلاین در رابطه با معنی و کاربرد های مختلف واژه grateful در زبان انگلیسی صحبت خواهیم کرد. این واژه در زبان انگلیسی زمانی استفاده می شود که می خواهید بگویید به دلیل کاری که کسی برای شما انجام داده است، احساس شکرگذاری و تشکر دارید. به عبارت دیگر، زمانیکه از انجام کاری و یا اتفاقی که برای شما رخ داده است احساس رضایت می کنید، می توانید از واژه grateful استفاده کنید. از این جهت واژه grateful به معنی متشکر و یا شکرگذار می باشد. دقت کنید که این واژه یک صفت است و طبیعتاً به روش های مختلفی امکان جمله سازی با آن وجود دارد.

عبارت grateful for

یکی از روش های ساختن جمله با استفاده از واژه grateful استفاده کردن از حرف اضافه for است .به عبارت دیگر اگر بخواهید بگویید که برای کاری و یا چیزی که رخ داده است و یا کسی برای شما انجام داده است شکرگذار هستید از حرف اضافه for استفاده می کنید. برای مثال، فرض کنید که کسی به شما کمک کرده است و حال می خواهید بگویید که بابت تمامی کمکی که به من کرده ای سپاسگذارم. می توانید از جمله زیر استفاده کنید.

I’m so grateful for all your help.

بابت تمامی کمکی که به من کرده ای سپاسگذارم.

عبارت grateful to

یکی دیگر از روش های ساختن جمله با استفاده از واژه grateful استفاده کردن از کلمه to می باشد. کلمه to را زمانی استفاد می کنید که می خواهید شکر گذاری خود را از کسی اعلام کنید. برای مثال، اگر بخواهید بگویید که بخاطر وجود کسی و یا حضورش و یا حتی کاری که انجام داده است شکرگذار هستید، از کلمه to در کنار واژه grateful استفاده می کنید. مثـالی که در قسمت زیر مشاهده می کنید ای موضوع را نشان می دهد.

I am very grateful to all those who took the trouble to write to me.

من از تمامی کسانی که برای نوشتن نامه به من، به زحمت افتاده اند تشکر می کنم.

I am very grateful to all those who took the trouble to write to me

عبارت grateful (that)

آخرین روش ساختن جمله با استفاده واژه grateful استفاده کردن از کلمه that می باشد. البته استفاده کردن از این اختیاری است. زمانی که می خواهید علت شکرگذاری خود را بیان کنید و می بایست بعد از کلمه grateful یک جمله کامل را بنویسید از این ساختار استفاده نمایید. برای درک هرچه بهتره این ساختار از مثال زیر استفاده کنید.

She should be grateful that he was making things easier for her.

او باید از اینکه او کارها را برای او آسان تر می کند شکر گذار باشد.

She should be grateful that he was making things easier for her

دقت کنید که در این جمله she ضمیر مونث و he ضمیر مذکر است. برای درک هرچه بهتر جمله به این فکر کنید که he شرایط را برای she راحت تر کرده است و حال she می‌بایست بابت این داستان از he سپاسگزاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *