کاربرد کلمه popular به معنی محبوب در زبان انگلیسی

کلمه popular در زبان انگلیسی

واژه ی popular در زبان انگلیسی به معنی محبوب است. یکی از نکته های بسیار مهم که همواره به آن توجه کرده ایم، روش ساختن جملات با استفاده از کلمات مختلف می باشد. به عبارت دیگر صرف دانستن این که کلمه popular به معنی محبوب است، کافی نیست. شما باید بدانید که این کلمه با چه حروف اضافه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه در رابطه با همین موضوع صحبت خواهیم کرد.

کلمه popular در کنار قید هایی از قبیل hugely و enormously و immensely

یکی از کالوکیشن های بسیار پرکاربرد کلمه ی popular به عنوان یک صفت ترکیب شدن آن با قید هایی از قبیل hugely و enormously و immensely می باشد.

Guerrero’s music is hugely popular in Latin America.

موسیقی گِرِرو در آمریکای لاتین بسیار محبوب است.

Guerrero’s music is hugely popular in Latin America.

در این مثال از hugely popular به عنوان یک کالوکیشن پرکاربرد استفاده کردیم.

کلمه popular به همراه حروف اضافه with و among

یکی از موضوعات مهم دیگر که در رابطه با کلمه popular باید بدانید، این است که با دو حرف اضافه with و among مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از حروف اضافه مناسب یکی از مهمترین موضوعات در یادگیری زبان انگلیسی می باشد. عدم استفاده از حرف اضافه مناسب برای یک صفت و یا یک فعل باعث می‌شود که صحبت کردن شما و یا نوشتارهایتان چون از لحاظ گرامری نادرست باشد. لطفاً به مثال زیر دقت کنید.

The President is very popular with Jewish voters.

رئیس جمهور در میان رای دهندگان یهودی بسیار محبوب است.

The President is very popular with Jewish voters

در این مثال از کلمه voter به معنی کسانی که در رای گیری شرکت می کنند، استفاده شده است. علاوه بر این واژه popular به همراه حرف اضافه ی آن یعنی with آمده است. موضوع بعدی این که برای واژه popular از کلمه very استفاده کرده ایم. البته می‌توانستیم از کلمه هایی از قبیل hugely و enormously و immensely نیز استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *