عبارت have something in common (with) در زبان انگلیسی

عبارت have something in common with 

در این مطلب آموزشی که برگرفته از یکی از کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی استاد مرتضی گیتی می باشد قصد داریم در مورد عبارت have something in common with somebody یا have something in common with something صحبت کنیم. کلمه common به معنی مشترک و عبارت have something in common به معنی نقاط اشتراک داشتن است. به عبارت دیگر اگر شما بخواهید از شباهت های بین خودتان و یا کسی دیگر و یا حتی دو چیز مختلف صحبت کنید می توانید این عبارت را به کار ببرید. دقت کنید که قبل از کلمه common از حرف اضافه in و پس از آن به صورت اختیاری از کلمه ی with استفاده می کنیم، برای اینکه روش های استفاده از این عبارت رو بهتر درک کنید. مثال هایی رو بررسی می کنیم. لطفاً تا پایان این مطلب آموزشی نیز با ما همراه باشید.

عبارت have something in common with something

اگر بخواهیم به زبان انگلیسی از شباهت های بین دو چیز مختلف صحبت کنیم می توانیم از عبارت have something in common with something استفاده کنیم. دقت کنید که بخش آخر یعنی with something را می توان از جمله ی مورد نظر حذف کرد. برای روشن تر شدن این موضوع به مثال زیر توجه کنید.

The two games have much in common.

این دو بازی مشترکات زیادی دارند.

همانطور که گفته شد بخش آخر یعنی with something از جمله حذف شده است دقت کنید که برای بیان سطح بالایی از اشتراکات از کلمه much استفاده کرده‌ایم. به عبارت دیگر have much in common به معنی “نقاط اشتراک بالایی داشتن” است.

عبارت have something in common with somebody

اگر بخواهیم از نقاط اشتراک نگرش های مشابه و علاقمندی های یکسان بین دو شخص صحبت کنیم می توانیم از عبارت have something in common with somebody استفاده کنیم. دقت کنید که در این عبارت نیزعبارت with somebody که در پایان آمده است اختیاری خواهد بود. برای اینکه این عبارت رو بهتر درک کنید به مثال زیر توجه کنید.

I found I had a lot in common with these people.

من متوجه شدم که نقاط مشترک زیادی با این افراد دارم.

در این مثال فعل find که در شکل گذشته خود یعنی found استفاده شده است به معنی” متوجه شدن” است و نه” پیدا کردن” .از عبارت have a lot in common with به معنی “نقاط اشتراک زیادی داشتن” استفاده کرده‌ایم. علاوه بر این قسمت آخر یعنی with these people در جمله لحاظ شده است. لطفاً به مثال زیر دقت کنید .

Four women with almost nothing in common.

چهار زن که هیچ اشتراکی با هم نداشتند.

در این مثال از ترکیب almost nothing برای بیان نداشتن هیچ گونه نقطه اشتراکی صحبت کردیم. علاوه بر این قسمت آخر یعنی with somebody نیز حذف شده است. به عنوان یک نکته، اگر بخواهیم از نقاط اشتراک زیادی صحبت کنیم می توانیم از a lot و یا much و اگر بخواهیم از نداشتن نقاط مشترک صحبت کنیم می‌توانیم از almost nothing استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *