کاربرد کلمه regard در زبان انگلیسی

کلمه regard در زبان انگلیسی

در این مقاله آموزشی در وب سایت کاردوآنلاین در رابطه با کلمه regard و ترکیب های مختلف ان صحبت خواهیم کرد. این کلمه به معنی توجه داشتن به چیزی و یا کسی است که در جملات رسمی بیشتر استفاده می شود.

عبارت regard for

یکی از حروف اضافه ای که به همراه کلمه regard میاد for است. به معنای توجه به چیزی است. به مثال زیر توجه کنید.

no regard for other people’s feelings.

او به احساسات دیگران توجهی نداشت.

در این مثال کلمه ی no قبل از regard قرار گرفته و مفهوم regard را منفی کرده است که به معنای این است که او هیچ توجهی به …نداشت .

عبارت pay /show regard

کالوکیشن دیگری که با کلمه ی regard داریم این است که pay و show رو قبل از regard می آوریم ‌به معنی همان توجه داشتن به کسی یا چیزی است. لطفا مثال زیر را ببینید.

One must show proper regard for the law.

باید قانون رعایت شود.

در این مثال کلمه ی proper که در نقش adverb یا قید قبل از regard آمده به معنی کاملا است. این ساختار پر کاربرد را همیشه به یاد داشته باشید adverb +adjective + noun.

عبارت (for somebody/something) little /no /scant regard

در این عبارت little /scant /no قبل از regard قرار میگیره و معنای بدون هیچگونه توجهی یا صرف نظر از چیزی یا کسی است.لطفا به مثال زیر توجه کنید.

The present administration has demonstrated little regard for environmental issues.

کابینه ی فعلی کوچکترین توجهی به مسائل محیطی ندارد (تو جه نشان نداده است).

در این مثال زمان جمله حال کامل یا present perfect است با توجه به has demonstrated اینجا به معنی این است که “توجهی نشان نداده است”.نکته دیگر present administration به معنای کابینه فعلی رئیس جمهوری است.برای روشن تر شدن این موضوع بهتر است یک مثال دیگر را ببینیم.

All students must have access to quality education without regard to wealth or class.

همه ی دانش آموزان صرف نظر از ثروت و طبقه ی اجتماعی باید به آموزش با کیفیت دسترسی داشته باشند.

همانطور که میدانید یادگیری کالوکیشن ها در اسپیکینگ و رایتینگ شما بسیار موثر است، در این مثال هم چند کالوکیشن وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم. مورد اول have access است که به معنای دسترسی داشتن یا در اختیار داشتن است. مورد دوم quality education به معنای آموزش با کیفیت است‌.و مورد آخر without regard به معنای صرف نظر از اینکه … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *