بررسی کاربرد کلمه ی regard در زبان انگلیسی

Regard

بررسی کاربرد کلمه ی regard در زبان انگلیسی را در این قسمت از مرکز دانلود منابع زبان های خارجی کاردوآنلاین به شما عزیزان تقدیم می کنیم.

در این مقاله آموزشی در وب سایت کاردوآنلاین در رابطه با کلمه regard و ترکیب های مختلف ان صحبت خواهیم کرد. این کلمه به معنی توجه داشتن به چیزی و یا کسی است که در جملات رسمی بیشتر استفاده می شود. به شما قول می‌دهم که با مطالعه کردن این مقاله می توان این نکات بسیار با ارزشی را در رابطه با کلمه ی regard فرا بگیرید. لطفاً تا پایان کار در این مقاله با ما همراه باشید و در نهایت با دانلود کردن فایل صوتی و فایل PDF حاوی نکات بیشتر این جلسه از کلاس درس استاد مرتضی گیتی مطالب بیشتری را فرا بگیرید.

کاربرد عبارت regard for

یکی از حروف اضافه ای که به همراه کلمه regard میاد for است. به معنای توجه به چیزی است. به مثال زیر توجه کنید.

no regard for other people’s feelings.

او به احساسات دیگران توجهی نداشت.

در این مثال کلمه ی no قبل از regard قرار گرفته و مفهوم regard را منفی کرده است که به معنای این است که او هیچ توجهی به …نداشت .

کاربرد عبارت pay /show regard

کالوکیشن دیگری که با کلمه ی regard داریم این است که pay و show رو قبل از regard می آوریم ‌به معنی همان توجه داشتن به کسی یا چیزی است. لطفا مثال زیر را ببینید.

One must show proper regard for the law.

باید قانون رعایت شود.

 

در این مثال کلمه ی proper که در نقش adverb یا قید قبل از regard آمده به معنی کاملا است. این ساختار پر کاربرد را همیشه به یاد داشته باشید adverb +adjective + noun.

کاربرد عبارت (for somebody/something) little /no /scant regard

در این عبارت little /scant /no قبل از regard قرار میگیره و معنای بدون هیچگونه توجهی یا صرف نظر از چیزی یا کسی است.لطفا به مثال زیر توجه کنید.

The present administration has demonstrated little regard for environmental issues.

کابینه ی فعلی کوچکترین توجهی به مسائل محیطی ندارد (تو جه نشان نداده است).

در این مثال زمان جمله حال کامل یا present perfect است با توجه به has demonstrated اینجا به معنی این است که “توجهی نشان نداده است”.نکته دیگر present administration به معنای کابینه فعلی رئیس جمهوری است.برای روشن تر شدن این موضوع بهتر است یک مثال دیگر را ببینیم.

All students must have access to quality education without regard to wealth or class.

همه ی دانش آموزان صرف نظر از ثروت و طبقه ی اجتماعی باید به آموزش با کیفیت دسترسی داشته باشند.

همانطور که میدانید یادگیری کالوکیشن ها در اسپیکینگ و رایتینگ شما بسیار موثر است، در این مثال هم چند کالوکیشن وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم. مورد اول have access است که به معنای دسترسی داشتن یا در اختیار داشتن است. مورد دوم quality education به معنای آموزش با کیفیت است‌.و مورد آخر without regard به معنای صرف نظر از اینکه … است.

در پایان از شما تشکر می کنیم که بار دیگر با این آموزش نیز همراه شدید. امیدواریم که مطالب مفید را تا به اینجای کار فرا گرفته باشید.از شما دعوت می‌کنیم که برای یادگیری کامل مطالب مربوط به این مبحث اموزشی، حتماً فایل صوتی و فایل PDF مربوطه را از قسمت زیر دانلود کرده و به این جلسه از کلاس استاد مرتضی گیتی صورت کامل گوش بدهید.

نهایتاً از استاد مرتضی گیتی برای تنظیم این مطلب آموزشی تشکر می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که از کلاس خصوصی تافل (TOEFL) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی ایلتس (IELTS) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی مکالمه و اسپیکینگ زبان انگلیسی در شیراز (حضوری و آنلاین) برای دیدن شرایط حضور در کلاس های ایشان و از رزومه استاد برجسته زبان انگلیسی و ایلتس و تافل مرتضی گیتی برای مطالعه کردن رزومه کاری ایشان دیدن بفرمایید.