0
09178169907 | 09336863931

کاربرد فعل ask به معنی پرسیدن در زبان انگلیسی

کاربرد فعل ask به معنی پرسیدن در زبان انگلیسی را در این قسمت از مرکز دانلود منابع زبان های خارجی کاردوآنلاین به شما عزیزان تقدیم می کنیم.

در این مطلب آموزشی از وبسایت کاردوآنلاین قصد داریم شما را با کاربرد فعل ask که به زبان انگلیسی به معنی پرسیدن است آشنا کنیم. یکی دیگه از معانی ask درخواست کردن است که در این آموزش مورد نظر ما نمی باشد. همانطور که قبلا نیز خدمت شما عرض شده است دانستن معنی فارسی کلمات در زبان انگلیسی اهمیت چندان زیادی ندارد. آنچه که مهمتر است آشنا شدن با دیگر وجوه یک کلمه و تلاش به ساختن جملات مختلف با استفاده از آن کلمه می باشد. در این قسمت در رابطه با فعل ask صحبت خواهیم کرد.

فعل ask به معنی پرسیدن

همانطور که گفته شد معنی اولیه فعل ask در زبان انگلیسی به معنی پرسیدن است. گاهی دیده شده است که زبان آموزان در استفاده کردن از این فعل به روش صحیح دچار مشکل شده و با توجه به ترجمه فارسی به انگلیسی این کلمه اشتباهاتی را مرتکب می شوند. امیدواریم که با مطالعه کردن این مطلب اینگونه اشتباهات از بین بروند.

کاربرد ask who/what/where etc

یکی از اولین کاربرد های فعل ask ساختن جملاتی با استفاده از relative pronoun ها از قبیل who و what و where و دیگر موارد مشابه می باشد. برای درک این کاربرد به مثال زیر دقت کنید:

I asked him where he lived.

من از او پرسیدم کجا زندگی می کند.

همانطور که می دانید where به عنوان یک relative pronoun و یا ضمیر موصولی به معنی مکانی که می باشد. علاوه بر این موضوع دقت کنید که در این قسمت پس از فعل ask ما از ضمیر مفعولی و pronoun object سوم شخص مفرد یعنی him استفاده کرده‌ایم. نکته آخر اینکه قسمت آخر جمله که پس از where آمده است، شبیه به یک جمله خبری نوشته شده است. به عبارت دیگر ما where did he lived را مورد استفاده قرار نداده ایم. و از where he lived استفاده کرده ایم.

کاربرد ask somebody something

یکی دیگر از کاربردهای مهم فعل ask که اغلب زبان آموزان با آن مشکل دارند، پرسیدن سوال از کسی است. در زبان فارسی ما برای سوال پرسیدن از حرف اضافه از که به انگلیسی به from ترجمه می‌شود استفاده می‌کنیم. اما در زبان انگلیسی در استفاده از فعل ask که به معنی پرسیدن ‌سوال و موارد مشابه از from استفاده نخواهیم کرد. بنابراین یک جمله شبی I want to ask some questions from you به معنی اینکه می خواهم از تو سوالاتی بپرسم اشتباه خواهد بود. برای درک صحیح تر این کاربرد به مثال زیر دقت کنید:

We’ll have to ask someone the way to the station.

ما مجبوریم از کسی مسیر به ایستگاه را بپرسیم.

همانطور که می بینید در این جمله از زمان آینده ساده یعنی فعل well و پس از آن فعل ساده have to استفاده کرده‌ایم. البته well we به شکل کوتاه We’ll نوشته شده است. پس از آن از فعل ask و یک ضمیر مفعولی استفاده کرده‌ایم و نهایتاً آنچه که می بایست از آن شخص پرسیده شود را بدون استفاده از کلمه from استفاده نموده ایم. پس عبارت ask someone the way to the station به معنی پرسیدن مسیر ایستگاه از کسی می باشد.

کاربرد ask somebody if/whether

آخرین کاربردی که در رابطه با فعل ask بررسی می‌شود استفاده شدن آن در کنار دو کلمه if و whether برای قرار دادن یک سوال بله یا خیر در یک جمله است. برای درک هرچه بهتر این کاربرد به مثال زیر دقت کنید:

Go and ask Tom whether he’s coming tonight.

برو و از تام بپرس که آیا امشب خواهد آمد؟

نکته اول در رابطه با این مثال این است که از زمان حال استمراری یعنی he’s coming برای صحبت درمورد آینده نزدیک استفاده کرده ایم. علاوه بر این بعد از فعل ask از یک ضمیر مفعولی یعنی Tom و سپس کلمه whether استفاده نموده ایم. استفاده کردن از if و whether در کنار کلمه ask برای قرار دادن پاسخ یک جمله ی پرسشی بله یا خیر در یک جمله دیگر است. به عبارت دیگر پاسخ این سوال که آیا تام امشب می آید و یا خیر را در یک جمله دیگر قرار داده و آن را با whether و یا if در کنار کلمه ask استفاده نموده ایم.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم که برای یادگیری دیگر مطالب مربوط به این مطلب آموزشی از فایل صوتی مربوطه به آن که در قسمت زیر قرار داده شده است استفاده کنید. ضمنا فایل pdf مربوطه را نیز در همین قسمت برای شما قرار داده ایم.

نهایتا از استاد مرتضی گیتی به دلیل انتشار این مطلب آموزشی تشکر می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم که برای اطلاع پیدا کردن از شرایط کلاس‌های ایشان از کلاس خصوصی تافل (TOEFL) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی ایلتس (IELTS) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی مکالمه و اسپیکینگ زبان انگلیسی در شیراز (حضوری و آنلاین) مشاهده بفرمایید. در صورت تمایل برای آشنایی با رزومه کاری و فعالیت های استاد مرتضی گیتی می توانید از رزومه استاد برجسته زبان انگلیسی و ایلتس و تافل مرتضی گیتی دیدن بفرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *