آماده شدن برای آزمون دولینگو (Duolingo)

آیا نمونه ای از سوالات آزمون انگلیسی Duolingo وجود دارد؟

پس از ورود به سیستم، می توانید در یک آزمون تمرینی شرکت کنید تا نمونه سوالات را با همان فرمت آزمون اصلی امتحان کنید. لطفاً توجه داشته باشید که آزمون تمرینی بسیار کوتاه‌تر از آزمون اصلی است، بنابراین محدوده امتیاز تخمینی داده ‌شده و در پایان ممکن است به درستی مهارت شما را اندازه نگیرد.

آیا می توانم کامپیوتر خود را در حین آزمون به برق وصل کنم؟

توصیه می کنیم قبل از شروع فرآیند آزمون، تمام کابل های شارژ به طور ایمن به رایانه یا لپ تاپ شما متصل شوند. در غیر این صورت، اعتبار آزمون ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. قوانین آزمون بیان می کنند که هر فرد باید صورت خود را به طور کامل در کادر قرار بدهد و در کل مدت نگاهش را از صفحه نمایش نگیرد.

آیا می توانم برای معلولیت درخواست کمک کنم؟

برای ارسال درخواست کمک، لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد حساب Duolingo English Test خود در englishtest.duolingo.com شوید. اگر هنوز حسابی ندارید، می‌توانید در https://englishtest.duolingo.com/register یک حساب ایجاد کنید.
 2. وارد حساب Duolingo English Test خود در englishtest.duolingo.com شوید. اگر هنوز حسابی ندارید، می‌توانید در https://englishtest.duolingo.com/register یک حساب ایجاد کنید.
 3. پس از ورود به سیستم، به پایین صفحه بروید. در پاورقی، روی پیوند Accommodations در زیر “Help & Support” کلیک کنید.
 4. پس از ورود به سیستم، به پایین صفحه بروید. در پاورقی، روی پیوند Accommodations در زیر “Help & Support” کلیک کنید.
 5. فرم درخواست کمک را تکمیل کنید. وقتی دلیل کمک را بررسی می‌کنید، ممکن است یک کادر متنی با عنوان “Please specify condition” ظاهر ‌شود. اگر این کادر ظاهر شد، باید چیزی در آن وارد کنید.
 6. فرم درخواست کمک را تکمیل کنید. وقتی دلیل کمک را بررسی می‌کنید، ممکن است یک کادر متنی با عنوان “Please specify condition” ظاهر ‌شود. اگر این کادر ظاهر شد، باید چیزی در آن وارد کنید.
 7. اگر مدرکی برای پشتیبانی از درخواست کمک خود دارید، آن را با استفاده از دکمه “Choose File” پیوست کنید.
 8. اگر مدرکی برای پشتیبانی از درخواست کمک خود دارید، آن را با استفاده از دکمه “Choose File” پیوست کنید.
 9. روی “Submit Request” کلیک کنید.
 10. روی “Submit Request” کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، یک سرپرست ظرف سه روز کاری پاسخی به آدرس ایمیل مرتبط با حساب تست انگلیسی Duolingo شما ارسال می کند.

چگونه می توانم به هنگام آزمون اجازه دسترسی به کیبورد را بدهم؟

برای انجام تست در macOS، باید به برنامه دسکتاپ Duolingo English Test دسترسی بدهید. اگر این دسترسی را ندهید، نمی توانید آزمون را شروع کنید.

مطمئن نیستید که آیا این دسترسی برای برنامه دسکتاپ Duolingo English Test داده شده است یا خیر؟ لطفا این مراحل را دنبال کنید:

 1. تنظیمات سیستم > امنیت و حریم خصوصی > برگه نظارت بر ورودی را باز کنید.
 2. نماد قفل را در پایین سمت چپ باز کنید تا بتوانید تغییراتی در تنظیمات برگزیده خود ایجاد کنید.
 3. کادر کنار نماد برنامه Duolingo English Test را انتخاب کنید.

چگونه می توانم برای آزمون اجازه دسترسی به صفحه نمایش کامپیوترم را بدهم؟

برای انجام آزمون در macOS، باید به برنامه دسکتاپ Duolingo English Test دسترسی به صفحه نمایش بدهید. اگر این دسترسی را ندهید، نمی توانید آزمون را شروع کنید.

مطمئن نیستید که آیا این دسترسی برای برنامه دسکتاپ Duolingo English Test اعطا شده است یا خیر؟ لطفا این مراحل را دنبال کنید:

 1. تنظیمات سیستم > امنیت و حریم خصوصی > برگه دسترسی صفحه را باز کنید.
 2. نماد قفل را در پایین سمت چپ باز کنید (کلیک کنید) تا بتوانید تغییراتی در تنظیمات ایجاد کنید.
 3. کادر کنار نماد برنامه Duolingo English Test را انتخاب کنید.

چگونه می توانم مطمئن شوم که دوربین و میکروفون من به درستی کار می کنند؟

برای شرکت در آزمون، به یک دوربین و میکروفون نیاز دارید. اگر دوربین یا میکروفون شما به درستی نصب نشده باشد، نمی توانید آزمون را شروع کنید.

مطمئن نیستید که دوربین و میکروفون شما برای برنامه دسکتاپ Duolingo English Test فعال است؟

لطفا این مراحل را دنبال کنید:

پنجره ها

 1. قسمت Start Windows > Settings > Privacy < Camera یا Microphone بروید.
 2. به پایین بروید تا Allow apps desktop to your camera (یا میکروفون) را ببینید.
 3. دسترسی به دوربین (یا میکروفون) را با انتخاب دکمه فعال کنید تا کلمه “on“را ببینید.

سیستم عامل مک

 1. به منوی Apple > System Preferences > Security & Privacy > Privacy بروید.
 2. نماد قفل را در پایین سمت چپ باز کنید (کلیک کنید) تا بتوانید تغییراتی در تنظیمات برگزیده خود ایجاد کنید.
 3. روی “Camera” در لیست سمت چپ کلیک کنید و سپس کادر کنار نماد برنامه Duolingo English Test را انتخاب کنید.
 4. روی “Microphone” در لیست سمت چپ کلیک کنید و سپس کادر کنار نماد برنامه Duolingo English Test را انتخاب کنید.

چگونه می توانم مطمئن شوم که میکروفون صدای من را به وضوح ضبط می کند؟

میکروفون خود را روی بالاترین میزان صدا تنظیم کنید. در طول هر بخش اسپیکینگ با صدای بلند و واضح صحبت کنید. برای کاهش صدای پس‌زمینه، پنکه‌ها، تلویزیون‌ها و دستگاه‌های با صدای بلند را در آن محیط خاموش کنید و از دیگران در آپارتمان یا خانه‌تان بخواهید ساکت باشند.

چگونه می توانم برای آزمون انگلیسی Duolingo آماده شوم؟

آزمون انگلیسی Duolingo ارزیابی توانایی زبان در دنیای واقعی است و میزان استفاده در دنیای واقعی را اندازه گیری می کند. برای شرکت در آزمون تستی رایگان و دانلود راهنمای رسمی ما برای شرکت کنندگان در آزمون، از صفحه آمادگی ما دیدن کنید. این راهنمای جامع اطلاعاتی در مورد سؤالات تشکیل دهنده آزمون و همچنین نکات و ترفندهایی برای آزمون ارائه می دهد.

چگونه می توانم برنامه های استارت آپ را در رایانه غیرفعال کنم؟

مایکروسافت به تعدادی از برنامه‌ها اجازه می‌دهد به‌طور خودکار هنگام راه‌اندازی ویندوز 11 همراه با سایر برنامه‌هایی که می‌توانید دانلود کنید، مانند کلاینت‌های بازی، نرم‌افزار پیش‌بینی‌کننده متن یا سرویس‌های VPN اجرا شوند.

در حالی که این می تواند به محض ورود به رایانه مفید باشد، برخی از برنامه ها ممکن است بدون اینکه متوجه شوید کارهایی را در پس زمینه اجرا کنند. این می تواند اعتبار سنجی آزمون انگلیسی Duolingo شما را تحت تأثیر قرار دهد زیرا هیچ برنامه یا برنامه پس زمینه ای در حین شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo مجاز نیست.

می‌توانید به راحتی برنامه‌هایی را که هنگام ورود به سیستم شروع می‌شوند را غیر فعال کنید. قبل از شروع آزمون انگلیسی Duolingo، همه برنامه‌های استارت آپ را غیرفعال کنید.

مراحل زیر را برای بهینه سازی سیستم خود برای شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo دنبال کنید.

در ویندوز 10 و 11 خود، روی نماد Start Menu تسک بار خود کلیک راست کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.

یک منو ظاهر می شود که در آن از بین برنامه های رایج ویندوز انتخاب می کنید.

در بار سمت چپ، روی Apps کلیک کنید.

به Startup در پایین منو بروید. باکس را در کنار برنامه‌هایی که می‌خواهید غیرفعال کنید، خاموش کنید.

و حالا وقتی وارد رایانه شخصی خود می شوید، برنامه هایی که غیرفعال کرده اید دیگر به طور خودکار راه اندازی نمی شوند. اکنون می توانید رایانه خود را راه اندازی مجدد کنید و آزمون انگلیسی Duolingo خود را شروع کنید.

آزمون چگونه تنظیم شده است؟

آزمون انگلیسی Duolingo سازگار با کامپیوتر است، به این معنی که سختی آزمون بسته به نحوه عملکرد شما از سؤالی به سؤال دیگر تغییر می کند. انتظار دریافت انواع سؤالات را داشته باشید که شامل چالش‌های گفتاری، نوشتن، خواندن و شنیدن می‌شود. در نزدیکی پایان آزمون، از شما خواسته می شود که به سؤالات باز که نیاز به پاسخ گفتاری یا کتبی دارند، پاسخ دهید. این سوالات به صورت کامپیوتری درجه بندی می شوند و بخشی از نمره کلی شما خواهند بود.

در نهایت، پس از اتمام آزمون، شما این شانس را خواهید داشت که مهارت‌های گفتاری و نوشتاری خود را در موسساتی که برای آنها درخواست می‌دهید به نمایش بگذارید. شما یک اعلان صحبت و یک اعلان نوشتن دریافت خواهید کرد. به شما یک تا سه دقیقه فرصت داده می شود تا به سوال اسپیکینگ پاسخ دهید و سه تا پنج دقیقه برای پاسخ دادن به سوال رایتینگ. لطفاً توجه داشته باشید که هر مؤسسه‌ای که امتیازات خود را با آن به اشتراک بگذارید، به این پاسخ‌ها دسترسی خواهد داشت.

به روز رسانی آزمون: سؤالات ریدینگ تعاملی جدید

درباره ریدینگ تعاملی

از 29 مارس 2022، آزمون انگلیسی Duolingo سؤالات ریدینگ تعاملی را اضافه کرد. ریدینگ تعاملی راه‌های جدید و نوآورانه‌ای را برای سنجش مهارت‌های خواندن و درک مطلب ارائه می‌کند که در دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو قطعه Reading تعاملی در آزمون وجود دارد که هر کدام 6 سوال دارند. یک قسمت روایی (مانند یک داستان) و یکی توضیحی (آموزنده) خواهد بود.

برای پاسخ دادن به مجموعه کامل سوالات برای هر قسمت محدودیت زمانی خواهید داشت. بسته به متن، محدودیت زمانی برای تکمیل تمام وظایف Reading Interactive 7 دقیقه یا 8 دقیقه است. همانطور که در میان سوالات حرکت می کنید، قسمت بیشتری از متن آشکار می شود. این نوع سوالات علاوه بر امتیازات فرعی سواد و درک مطلب، به نمره کلی آزمون انگلیسی Duolingo کمک خواهند کرد.

انواع سوال

جمله ها را کامل کنید.

این نوع سوال از شما می‌خواهد “بهترین گزینه را برای هر جمله از دست رفته انتخاب کنید.” در این سوال، یک متن با چندین جای خالی را مشاهده می کنید و یک کلمه را برای تکمیل جمله انتخاب می کنید.

برای هر قطعه Reading Interactive یک سوال Complete the Sentence وجود خواهد داشت.

پاراگراف را کامل کنید.

این نوع سوال از شما می خواهد “بهترین جمله را برای پر کردن جای خالی انتخاب کنید.” در این سوال، دو بخش از یک متن را مشاهده می کنید که یک جمله گم شده در وسط آن وجود دارد و یک جمله را برای تکمیل متن انتخاب می کنید. برای هر قطعه Reading تعاملی یک سوال Complete Passage وجود خواهد داشت.

پاسخ را مشخص کنید.

این نوع سوال از شما می‌خواهد “برای مشخص کردن پاسخ سوال زیر، متن را کلیک کنید و بکشید.” در این کار، یک سوال را روی صفحه می بینید، سپس پاسخ را در قسمت متن پیدا کرده و مشخص می کنید. برای هر قطعه Reading تعاملی دو گزینه Highlight the Answer وجود خواهد داشت.

موضوع را شناسایی کنید.

این نوع سوال از شما می خواهد “موضوعی را که در متن بیان شده انتخاب کنید.” در این کار، موضوعی را از فهرست انتخاب می‌کنید که به بهترین وجه بیانگر آنچه در قسمت خوانده‌اید است. برای هر قطعه ریدینگ تعاملی یک سوال Identify the Idea وجود خواهد داشت.

تایتل را انتخاب کنید.

این نوع سوال از شما می خواهد “بهترین تایتل متن را انتخاب کنید.” شما یک تایتل را از لیست گزینه های داده شده انتخاب خواهید کرد. برای هر قطعه Reading تعاملی یک سوال تایتل وجود خواهد داشت.

مدت زمان آزمون

آزمون یک ساعت طول خواهد کشید. برای ایجاد فضا برای سؤالات Reading Interactive، تعداد معینی از هر نوع سؤال قبلی موجود در آزمون حذف می شود. با این حال، هیچ نوع سوالی به طور کامل از آزمون حذف نمی شود. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد فراوانی انواع سؤال، راهنمای آمادگی آزمون ما را ببینید.

نکات ریدینگ تعاملی

برای راهنمایی در مورد نحوه پاسخگویی به سؤالات ریدینگ تعاملی، لطفاً راهنمای آمادگی آزمون ما را بخوانید.

نکات برتر برای تجربه آزمایشی شما

نکات زیر را بخوانید تا بهترین استفاده را از آزمون انگلیسی Duolingo ببرید! برای اطلاعات بیشتر به صفحه آمادگی آزمون ما مراجعه کنید.

یک راهنمای ویدیویی را تماشا کنید.

برای آشنایی با قالب، خلاصه‌ای از تجربه آزمون را مشاهده کنید. فقط 3 دقیقه طول می‌کشد!

در یک آزمون تمرینی رایگان شرکت کنید.

نمونه سوالات آزمون را امتحان کنید تا بدانید که در آزمون واقعی چه انتظاری باید داشته باشید تا بهترین کار را انجام دهید. نمونه آزمون رایگان است و می توانید هر چند بار که بخواهید در آن شرکت کنید! پس از تکمیل، آزمون نمونه یک محدوده امتیاز تخمینی ارائه می شود. به خاطر داشته باشید که آزمون نمونه کوتاه‌تر است (فقط 8 دقیقه)، بررسی نمی‌شود و محدوده نمره غیر رسمی و دقت کمتری دارد.

محیط آزمون خود را آماده کنید.

از آنجایی که آزمون انگلیسی Duolingo به صورت آنلاین از رایانه شما گرفته می شود، باید مطمئن شوید که همه چیزهایی را که نیاز دارید برای جلوگیری از مواجه شدن با هر گونه مشکلی در هنگام امتحان در اختیار دارید. شما باید داشته باشید:

 • کارت شناسایی عکس دار دولتی
 • اتاقی ساکت و پر نور
 • حدود 1 ساعت زمان بدون وقفه
 • رایانه ای مجهز به میکروفون، بلندگو و دوربین جلو
 • اتصال به اینترنت پایدار
 • این ویدیو را برای نکاتی در مورد تنظیم فضای آزمون خود تماشا کنید!
 • قوانین را درک کنید

پس از تکمیل تست، ناظران ویدیوی آزمایشی شما را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که قوانین را رعایت کرده‌اید، از جمله؛ استفاده نکردن از هدفون، عدم تعامل با دیگران، استفاده نکردن از تلفن یا سایر دستگاه‌ها، و عدم نگاه کردت به خارج از صفحه. رعایت این قوانین در طول آزمون بسیار مهم است، در غیر این صورت باید دوباره آن را انجام دهید. قوانین آزمون در سوالات متداول و در دستورالعمل های ابتدای آزمون ذکر شده است.

خودتان را در معرض دید قرار دهید.

در پایان آزمون یک نمونه تصویری و نوشتاری وجود دارد. هنگامی که نتایج خود را با دانشگاه به اشتراک می گذارید، هر دو شامل می شوند. این یک فرصت عالی برای یک تیم پذیرش است که بیشتر در مورد شما بدانند، و برای شما که خود و توانایی انگلیسی خود را به نمایش بگذارید. برای هر دو نمونه ویدیو و رایتینگ از شما خواسته می شود 1 تا 3 دقیقه صحبت کنید و تا 5 دقیقه در مورد آن موضوعات بنویسید.

نگران نباشید. یک تایمر وجود دارد که زمان را برای شما شناسایی می کند و می توانید قبل از به اشتراک گذاشتن نتایج خود با موسسات، پاسخ های خود را بررسی کنید. اگر از عملکرد خود راضی نبودید، می توانید دوباره در آزمون شرکت کنید!

برای شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo به چه چیزهایی نیاز دارم؟

کامپیوتر

برای شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo، به یک کامپیوتر با میکروفون، بلندگو و دوربین کارآمد نیاز دارید. در صورت امکان دوربین شما باید در بالای وسط مانیتور یا صفحه نمایش شما باشد. تبلت‌های 2 در 1 مانند سرفیس پرو یا تبلت‌های گلکسی سامسونگ ممکن است به درستی کار نکنند.

سند هویتی معتبر

برای دریافت نتایج تایید شده، آزمون انگلیسی Duolingo به کارت شناسایی عکس دار دولتی نیاز دارد. هنگام انجام آزمون باید شناسه واقعی و فیزیکی خود را آماده داشته باشید. در طول بخش تنظیمات آزمون، باید عکسی از این شناسه ارسال کنید. شما نمی توانید از کپی یا تصاویر کارت شناسایی یا پاسپورت استفاده کنید. شما باید شناسه واقعی را نگه داشته باشید. اگر در مورد اینکه آیا شناسه شما پذیرفته می شود سؤالی دارید، می توانید به صفحه شناسه های پذیرفته شده مراجعه کنید یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

اتصال اینترنت

به اتصال اینترنت با حداقل سرعت دانلود ۲ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱ مگابیت بر ثانیه نیاز دارید. توصیه می کنیم به جای استفاده از سرویس های Wi-Fi یا هات اسپات تلفن همراه، از اتصال اینترنت سیمی پایدار استفاده کنید. شما می توانید “تست سرعت اینترنت” را در اکثر موتورهای جستجو تایپ کنید و یک راه سریع و رایگان برای آزمایش سرعت خود بیابید. همچنین برای دانلود برنامه دسکتاپ Duolingo English Test به مقدار کمی فضای ذخیره سازی در رایانه خود نیاز دارید.

چه نوع سوالاتی در آزمون انگلیسی Duolingo وجود دارد؟

بخش امتحانی آزمون انگلیسی Duolingo شامل یک سری تمرینات گفتاری، خواندن، نوشتن و گوش دادن است. این بخش نمره گذاری می شود.

بخش دوم امتحان شامل یک نمونه رایتینگ نمره‌دار و یک نمونه اسپیکینگ بدون نمره است. در هر بخش، به آزمون‌دهنده یک دستور داده می‌شود و باید درباره آن موضوعات صحبت کند یا بنویسد.

در کدام مرورگرها می توانم در آزمون تمرین شرکت کنم؟

می توانید با استفاده از به روزترین نسخه یکی از مرورگرهای زیر در آزمون تمرینی شرکت کنید:

کروماپرا

در چین، ما از مرورگرهای 360 و QQ نیز پشتیبانی می کنیم.

کدام شناسه ها برای آزمون انگلیسی Duolingo پذیرفته می شوند؟

شناسه شما باید توسط دولت صادر شده باشد و دارای معیارهای زیر باشد:

تاریخ تولد کاملعکس صورت شماتاریخ انقضا معتبرکشور صادر کنندهنام قانونی کامل

ما همچنین گواهی نامه های رسمی پناهجو یا پناهنده UNHCR که حاوی عکس چهره، نام و تاریخ تولد شما باشد، می پذیریم.

ما کارت شناسایی دست نویس یا فتوکپی را نمی پذیریم.

لطفاً توجه داشته باشید که باید نام خود را دقیقاً همانطور که در کارت شناسایی دولتی شما آمده است بنویسید. این باید شامل نام میانی شما و هر نام یا نام خانوادگی دیگری باشد، اگر این نامها در شناسه شما وجود دارد.

چرا همه دستورالعمل های آزمون اکنون به زبان انگلیسی هستند؟

از اواسط نوامبر 2022، دستورالعمل‌های مربوط به تمام سؤالات آزمون انگلیسی Duolingo به زبان انگلیسی هستند.

تیم تحقیقاتی ما این تغییر را برای اطمینان از عدالت برای همه شرکت کنندگان در آزمون انجام می دهد. همه کسانی که در آزمون شرکت می کنند، دستورالعمل های سؤال مشابهی را دریافت خواهند کرد. همه صفحه‌های تنظیمات و قوانین که قبل از شروع آزمون ظاهر می‌شوند همچنان به زبانی که شما انتخاب کرده‌اید ظاهر می‌شوند.

چرا در نمونه‌های رایتینگ و اسپیکینگ، انتخاب موضوعات را حذف کرده اید؟

از 17 ژانویه 2022، داوطلبان آزمون دیگر انتخاب نمی‌کنند که به کدام موضوع برای نمونه رایتینگ و اسپیکینگ پاسخ می دهند. به آنها برای هر کدام یک موضوع داده می شود و باید در مورد آن موضوعات صحبت کنند یا بنویسند.

این تغییر برای کمک به اطمینان از عدالت برای همه شرکت کنندگان در آزمون ایجاد شده است. علاوه بر این، ما بررسی کاملی از تمام موضوعات رایتینگ و اسپیکینگ انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که هر آزمون‌دهنده می‌تواند به طور مؤثر به آنها پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *