کلاس خصوصی دولینگو (Duolingo English Test) در شیراز

امروزه بسیاری از افراد به منظور سنجش سطح توانمندی‌ های زبان انگلیسی خود در آزمون زبان انگلیسی دولینگو یا Duolingo English Test شرکت می‌کنند. بسیاری از افرادی که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند هستند، احتمالاً با اپلیکیشن دولینگو نیز آشنا هستند. این اپلیکیشن به منظور آموزش ساده زبان انگلیسی و یا حتی زبان‌های دیگر بر روی بسیاری از دستگاه‌های موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما امروزه آزمون زبان انگلیسی دولینگو که تحت عنوان Duolingo English Test و یا به صورت کوتاه DET شناخته می‌شود، توسط بسیاری از دانشگاه­ها به رسمیت شناخته می‌شود. در این قسمت قصد داریم شما را با آزمون زبان انگلیسی دولینگو آشنا کنیم.

 آزمون زبان انگلیسی دولینگو (Duolingo English Test)

آزمون زبان انگلیسی دولینگو که به صورت انگلیسی به آن Duolingo English Test و یا به صورت کوتاه به آن DET نیز می‌گویند؛ یک آزمون زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر و تطبیقی (Adaptive) می‌باشد. این آزمون برای سنجش سطح توانمندی زبان انگلیسی افرادی که زبان انگلیسی، زبان مادری آن‌ها نیست مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از دانشگاه‌های آمریکای شمالی نتیجه آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسد. افراد مختلف می‌توانند تا هر تعداد باری که مدنظرشان است در این آزمون شرکت کنند. تنها قانون مهم این است که نمی‌توانید در مدت زمان ۳۰ روز بیش از دوبار در این آزمون شرکت کنید.

تطبیقی بودن (Adaptive) آزمون دولینگو

همان­گونه که گفته شد آزمون زبان انگلیسی دولینگو به صورت تطبیقی تنظیم گردیده است. منظور از تطبیقی یا Adaptive بودن این آزمون این است که سوالات مربوط به آزمون بر اساس توانمندی افراد در پاسخ دادن به هر کدام از سوالات تغییر می‌کنند؛ به عبارتی دیگر اگر شما بتوانید سوالات ابتدایی این آزمون را به سادگی جواب دهید کم‌کم با سوالات دشوارتر روبرو خواهید شد. این اتفاق تا زمانی رخ می‌دهد که داوطلب نتواند سوالات دشوار را پاسخ بدهد. به عبارت دیگر دشواری سوالات فعلی بر اساس عملکرد شما در سوالات قبلی تنظیم می‌گردد و از این جهت با دقت بیشتری می‌توان سطح توانمندی فرد مورد نظر را در زبان انگلیسی مورد سنجش قرار داد. تطبیقی بودن آزمون زبان انگلیسی دولینگو کمک می‌کند تا زبان‌آموزان بتوانند سوالات آسان را به سادگی جواب بدهند و از پاسخ دادن به سوالات دشوارتر از سطح زبانی آنها، عاجز بماند. این موضوع کمک می‌کند تا سطح زبان انگلیسی آنها با دقت بیشتری تشخیص داده شود.

آشنایی با آزمون دولینگو

آزمون زبان انگلیسی دولینگو و مراحل شرکت در آن را می‌توان به طور کلی به سه بخش مختلف تقسیم کرد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  1. بخش Quick Setup: این بخش که به مدت زمان ۱۰ دقیقه به طول خواهد انجامید، یک معرفی از آزمون را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. قوانین مختلف شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو نیز در این قسمت به شرکت­ کننده ارائه خواهند شد.
  2. سوالات تطبیقی (Adaptive Questions): این بخش که به مدت ۲۵ دقیقه به طول خواهد انجامید به صورت کلی مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی شما از قبیل Reading، Writing، Listening و مهارت Speaking را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. همانطور که گفته شد سوالات این بخش به صورت تطبیقی به مرور دشوارتر می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود تا سطح دقیق توانمندی افراد در زبان انگلیسی با دقت بیشتری مشخص گردد.

سوالات تطبیقی بخش اول

سوالات تطبیقی بخش دوم

  1. بخش مصاحبه ویدیویی و نوشتن نمونه (Video Interview and Writing Sample): در این بخش از شما خواسته خواهد شد که به تعدادی سوال عمومی پاسخ بدهید و همچنین یک متن در رابطه با یک موضوع خاص بنویسید. هر چند که جواب‌های شما در این بخش مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت، اما آن‌ها برای موسسه­ای که احتمالا درخواست می‌دهید ارسال خواهند شد. این بخش از آزمون نیز ده دقیقه به طول خواهد انجامید. یکی از موضوعات مهم دیگر در رابطه با تطبیقی بودن آزمون دولینگو در این است که عملکرد شما بر روی بخش‌های مربوط به سوالات تطبیقی، تعیین‌کننده‌ی موضوع شما در بخش Video Interview and Writing Sample خواهد بود.

بخش مصاحبه

سوالات تطبیقی (Adaptive Questions)

همان‌طور که گفته شد یکی از ویژگی‌های مهم آزمون زبان انگلیسی دولینگو تطبیقی بودن سوال های مختلف آن می‌باشد. در بخش سوالات تطبیقی یا Adaptive Question قسمت‌های مختلفی وجود دارد که بر اساس توانمندی شما و صحیح پاسخ دادن به آنها رفته رفته دشوارتر می‌شود. در قسمت زیر تصویر یکی از سوالات تطبیقی را مشاهده می‌کنید.

قسمت دوم سوالات تطبیقی شامل سوالات طولانی‌تری هستند که اغلب در پایان آزمون دیده می‌شوند و همان‌طور که گفته شد، سطح دشواری این سوال‌ها بر اساس عملکرد شما در سوالات قبلی است. هدف از سوالات مربوط به آزمون دولینگو سنجش سطح دانش شما در زبان انگلیسی در حوزه‌هایی از قبیل واژگان و Syntax و Phonetics (تلفظ واژگان) و Prosody (Stress و Intonation واژگان)، Reading و Writing و Listening و مهارت Speaking می‌باشد. ترتیبی که سوال‌های مختلف بر اساس آن ظاهر می‌شود کاملاً تصادفی است. البته دو سوال آخر که طولانی‌تر هستند و مربوط به Writing و Speaking می‌باشند، در پایان قرار دارد.

بخش مصاحبه ویدیویی و نمونه رایتینگ (Video Interview and Writing Sample)

در بخش نهایی آزمون که تحت عناوین Video Interview and Writing Sample شناخته می‌شود شما می بایست به دو Task مختلف پاسخ بدهید. در Task اول می‌بایست به صورت شفاهی به یک سوال که از بین دو سوال، آن را انتخاب می‌کنید جواب بدهید. جواب شما باید بین یک تا سه دقیقه به طول بیانجامد و تصویر شما به صورت ویدیویی ضبط خواهد شد. در بخش دوم نیاز است که به یک موضوع به صورت کتبی پاسخ دهید. این بخش به مدت سه تا پنج دقیقه به طول خواهد انجامید و شما ۳۰ ثانیه فرصت دارید تا موضوع مورد نظر خود را مطالعه کرده و پاسخ خود را تنظیم کنید. آن‌طور که گفته شد بخش Video Interview and Writing Sample در ارزیابی نمره شما تاثیر نخواهد داشت، اما می‌تواند در صورت درخواست شما به موسسه مورد نظرتان ارسال بگردد.

نحوه امتیازی در آزمون دولینگو

آزمون زبان انگلیسی دولینگو توانمندی افراد را در زبان انگلیسی بر اساس یک مقیاس از عدد ۱۰ تا ۱۶۰ و هر بار به اندازه پنج واحد افزایش می‌یابند، ارزیابی می‌کنند. این مقیاس به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در تصویر زیر را مشاهده می کنید.

تقلب کردن در ازمون دولینگو

نرم‌افزاری که آزمون زبان انگلیسی دولینگو با آن برگزار می‌گردد، هوشمندانه عمل می‌کند. به عبارت دیگر اگر شما صورت خود را از صفحه مانیتور جدا کنید و یا چشمانتان را به صورت غیرطبیعی حرکت بدهید و یا حتی در مرورگرتان صفحه جدیدی باز کنید به سادگی تشخیص داده خواهد شد. اگر در طی آزمون هر کدام از این عملیات را انجام بدهید، تست شما نامعتبر و به عنوان تقلب مشخص خواهد شد. براساس قوانینی که در لینک قوانین مربوط به آزمون دولینگو در سایت اصلی منتشر شده است، گروه برگزارکننده این آزمون حق این را دارد که نتایج آزمون شما را تایید نکرده و وجه واریزی شما را نیز برنگرداند. بسته به سطح تقلبی که انجام می‌دهید ممکن است تمامی نتایج قبلی شما از اعتبار ساقط گردند و امکان شرکت کننده در آزمون برای همیشه از شما گرفته شود.

قوانین شرکت در آزمون دولینگو

به دلیل برگزار شدن آزمون زبان انگلیسی دولینگو در منزل و بدون نیاز به شرکت کردن در یک تست سنتر قوانین زیادی برای آن تعریف شده است؛ برای مثال شما برای شرکت در آزمون حتما می‌بایست در یک اتاق ساکت و پر نور قرار بگیرید. گوش‌هایتان حتماً باید پدیدار باشند و یا به عبارت دیگر با موهای شما پوشانده نشده باشند. امکان پوشیدن عینک آفتابی و یا هدفون وجود ندارد و شما نمی‌توانید از مداد یا خودکار استفاده کنید. اگر هر کدام از این قوانین را نقض کنید به احتمال خیلی زیاد امکان شرکت کردن در آزمون دولینگو برای همیشه از شما گرفته خواهد شد. دلیل معرفی شدن و استفاده کردن از این قانون‌ها توسط گروه برگزار کننده آزمون دولینگو تایید نمره نهایی شما خواهد بود.

شرکت در نمونه تست رایگان آزمون دولینگو

توصیه می‌شود که قبل از شرکت در آزمون اصلی زبان انگلیسی دولینگو حتماً در نمونه آزمونی که بر روی وبسایت اصلی و در لینک آزمون نمونه قرار داده است شرکت کنید. در این آزمون شما می‌توانید سطح توانمندی خود در زبان انگلیسی را ارزیابی کرده و با بسیاری از نمونه سوالات تطبیقی آزمون دولینگو آشنا شوید. البته آزمون نمونه نسبت به آزمون اصلی خیلی سریع‌تر به پایان می‌رسد. علاوه بر این میزان نمره‌ای که با شرکت کردن در آزمون نمونه دریافت می‌کنید، نسبت به نمره اصلی‌تان کمی متفاوت خواهد بود؛ اما طبیعتاً شرکت کردن در این نمونه آزمون درک بسیار مناسبی را از سوالات واقعی آزمون زبان آزمون دولینگو به شما خواهد داد.

تفاوت‌های آزمون زبان انگلیسی دولینگو و تافل

  1. علی رغم اتفاقی که در آزمون تافل رخ می‌دهد، شما می‌توانید به منظور شرکت در آزمون دولینگو به سادگی در منزل خود قرار بگیرید و با استفاده از یک اتاق کاملا خالی و سکوت مطلق در این آزمون شرکت کنید. تنها چیزی که بدان نیاز دارید یک اتصال به اینترنت مناسب می‌باشد. البته باید تمامی نیازمندی‌های مربوط به شرکت در آزمون را در وب سایت اصلی دولینگو نیز مطالعه کنید.
  2. آزمون دولینگو نسبت به آزمون تافل بسیار ارزان‌تر است. در حال حاضر هزینه شرکت در آزمون دولینگو 49 دلار امریکا است و شرکت در آزمون تافل ۱۶۰ تا ۲۵۰ دلار آمریکا می‌باشد. مورد بعد اینکه شما می‌توانید نتایج آزمون دولینگوی خود را به هر تعداد موسسه‌ای ارسال کنید. این در حالی است که با شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل فقط می­توانید چهار Score Report را به صورت رایگان دریافت کنید و پس از آن به ازای هر Score Report دیگر می‌بایست ۲۰ دلار هزینه کنید.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو فقط بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان خواهد برد و این در حالی‌ست که آزمون زبان انگلیسی تافل نزدیک به سه ساعت به طول خواهد انجامید. نتیجه آزمون زبان انگلیسی دولینگو در عرض ۴۸ ساعت منتشر خواهد شد و این در حالی است که برای کسب نتیجه شرکت در آزمون تافل گاهی نیاز به ده روز زمان می‌باشد. تعداد دفعاتی که می‌توانید در آزمون زبان انگلیسی دولینگو شرکت کنید نامحدود است. تنها شرط مهم این است که نمی‌توانید در یک مدت زمان ۳۰ روز بیش از دوبار در آزمون شرکت کنند؛ این درحالی است که در آزمون زبان انگلیسی تافل می‌بایست در یک مدت زمان سه روزه نهایتا می‌تواند یک بار در آزمون شرکت کنید.

تعیین سطح، مشاوره و شرکت در کلاس

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که امروزه به منظور ارائه یک مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی به سمت آزمون زبان انگلیسی دولینگو روی آورده‌اند، می‌توانید از کلاس‌های آمادگی وب‌سایت کاردوآنلاین استفاده کنید. این کلاس‌های آموزشی به شما کمک می‌کنند که با نمونه سوالات مختلف آزمون زبان انگلیسی دولینگو به بهترین شکل ممکن آشنا شده و مهارت‌های خود برای کسب حداکثر نمره را تقویت کنید. به منظور شرکت در این کلاس‌ها می بایست در قدم اول تعیین سطح بشوید و پس از آن یک مشاوره کامل در رابطه با آزمون دولینگو دریافت خواهید کرد. در مرحله آخر نیز با تنظیم روزها و ساعت کلاس‌های‌تان می‌توانید دوره خود را آغاز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرکت در کلاس‌های دولینگو وبسایت کاردوآنلاین، می‌توانید با شماره تماس 09178169907 ارتباط برقرار کنید.

جهت شرکت در کلاس ها و یا کسب اطلاعات بیشتر از یکی از روش های زیر اقدام کنید