بانک نمونه جواب های نمره ۹ اسپیکینگ آزمون ایلتس

آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون بین المللی برای سنجش سطح مهارت ها و توانمندی های افراد در زبان انگلیسی می باشد. این آزمون بین المللی توسط افراد و سازمانها در سرتاسر جهان به عنوان یک معیار عادلانه، قابل اعتماد و در سطح استاندارد بسیار بالا شناخته می‌شود.

از آیلتس به عنوان یک آزمون که برای تمامی شرکت کنندگان عادلانه برگزار می شود یاد می گردد. در آزمون زبان انگلیسی آیلتس، چهار مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ و ریدینگ و رایتینگ زبان آموزان ارزیابی می گردد. در این آزمون سطح زبان عمومی افراد مورد سنجش قرار می گیرد. به عبارت دیگر مواردی که در آزمون آیلتس مورد ارزیابی قرار می‌گیرند به طور کلی عمومی هستند و متقاضیان بدون نیاز به داشتن دانش علمی و یا فنی خاصی در رابطه با موضوعات ارائه شده می تواند به سوالات پاسخ بدهند. در آزمون زبان انگلیسی آیلتس توانمندی افراد در برقراری ارتباطات کلامی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

این آزمون بین المللی دارای دو نسخه علمی و معمولی باشد. به نسخه علمی academic IELTS و به نسخه عمومی IELTS general training و یا IELTS gt می گویند. در بخش سنجش مهارت اسپیکینگ، متقاضیان به مدت تقریبا ۱۵ دقیقه یک مکالمه رو در رو را با یک examiner و یا همان ممتحن خواهند داشت. در این آزمون گونه های مختلف زبان انگلیسی از قبیل زبان انگلیسی بریتانیایی و زبان انگلیسی امریکایی مورد استفاده قرار می گیرد.

پنج نکته بسیار ضروری برای ماژول اسپیکینگ آزمون آیلتس

در این قسمت قصد داریم نکاتی را به منظور بهبود مهارت اسپیکینگ و کسب بالاترین نمره در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس را به شما ارائه بدهیم. اولا سعی کنید که هر روز کمی به زبان انگلیسی صحبت کنید. به عبارت دیگر اینکه هر روز کمی انگلیسی تمرین کنید و مهارت های خود را به مرور افزایش بدهید به مراتب بهتر از این است که تمام هفته را به زبان فارسی صحبت کنید و نهایتاً در پایان هفته یک جلسه کلاس آیلتس دو ساعته داشته باشید.

اگر پرسشی را متوجه نمی ‌شوید از Examiner سوال بپرسید.

ماژول اسپیکینگ آزمون آیلتس قرار است که شبیه یک مکالمه دونفره واقعی باشد. بنابراین اگر examiner سوالی را می پرسد که آن را متوجه نمی شوید، می توانید به سادگی از وی بخواهید که برای تان بیشتر توضیح بدهد. حتی می توانید بخواهید که سوال مورد نظر را تکرار کند.

قبل از حضور در جلسه آزمون اسپیکینگ کمی تمرین داشته باشید.

شبیه ورزشکارانی که قبل از شرکت در یک مسابقه ورزشی بدن خود را گرم می کنند زبان آموزان نیز اغلب نیاز دارند که قبل از شرکت در ماژول اسپیکینگ به مدت ۱۰ دقیقه زبان انگلیسی خود را گرم کنند. بنابراین قبل از حضور یافتن در جلسه آزمون اسپیکینگ به مدت چند دقیقه تمرین کنید. ضمناً اگر بتوانید 24 ساعت قبل از آزمون اسپیکینگ خود مرتباً به زبان انگلیسی گوش بدهید بهترین نتیجه برای شما حاصل خواهد شد.

پاسخ ها را به صورت کامل بدهید.

پاسخ دادن سوالات با جملات تک جمله ای از قبیل بله یا خیر کار صحیحی نیست. چرا که این موضوع نمی‌تواند به examiner سطح توانمندی شما در زبان انگلیسی نشان بدهد. بنابراین با گسترش دادن جواب هایتان و لحاظ کردن مثال های مختلف می توانید قدرت و وسعت توانمندی خود در مهارت مکالمه زبان انگلیسی را نشان بدهید.

اشتباهات خود در زمان صحبت کردن را تصحیح کنید.

طبیعتا تمامی افراد در زمان صحبت کردن دچار خطا هایی می شوند. خصوصا اگر قرار باشد که در یک آزمون استرس آور شرکت کنند. بنابراین اگر در زمان صحبت کردن اشتباهی را مرتکب شدید آن را تصحیح کنید. این موضوع به examiner نشان می‌دهد که شما گرامر و یا واژگان زبان انگلیسی را به خوبی می دانید و اشتباهی که مرتکب شده اید بدون شک به خاطر استرس است.

با نمونه سوالات معمول تمرین کنید.

تمرین کردن با نمونه سوالات معمول مربوط به ماژول اسپیکینگ آزمون آیلتس می تواند توانمندی شما را تقویت کند. از همین جهت همواره سعی کنید با موضوعات پرتکرار و سوالات متداولی که در ماژول اسپیکینگ وجود دارند تمرین کرده و از درون نمونه جواب ها بهترین عبارت ها و ساختار ها را کشف کرده و مورد استفاده قرار دهید.

در همین راستا می توانید از مطالب مربوط به این آموزش رایگان که از وبسایت کاردو آنلاین به شما تقدیم می گردد، استفاده کنید. در این آموزش رایگان نمونه سوالاتی که بسیار پر تکرار هستند را با نمونه جواب هایی که استحقاق کسب کردن نمره ۹ در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس دارند را برای شما در نظر گرفته ایم. امیدواریم که با استفاده کردن از این نمونه سوالات شانس خود برای کسب حداکثر نمره در ماژول اسپیکینگ آزمون آیلتس را بیشتر کنید.E

نمونه سوالات و جواب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *