دوستان عزیز، در حال حاضر در اتصال به درگاه پرداخت دچار مشکل هستیم. لطفاً، به منظور ثبت سفارش، پرداخت و دریافت محصول مورد نظر با استفاده از دکمه واتس اپ قرار گرفته در قسمت پایین سمت چپ وبسایت با ما ارتباط بگیرید. با تشکر.

بانک مکالمات علمی زبان انگلیسی

بهبود مهارت اسپیکینگ و قدرت مکالمه یکی از مهمترین اولویت‌های زبان آموزان زبان انگلیسی می باشد. هرچند که مهارت های دیگر از قبیل لیسنینگ و ریدینگ و رایتینگ نیز اهمیت دارند. اما اغلب افراد تقویت مهارت اسپیکینگ خود را در اولویت قرار می‌دهند. در این قسمت سعی می کنیم برخی از نکات و ترفندهایی که می توانند در تقویت مهارت مکالمه شما مفید باشند را بررسی کنیم.

کلمات جدید فرابگیرید.

یکی از موضوعاتی که می‌تواند به تقویت مهارت مکالمه شما کمک کند یادگیری کلمات جدید است. سعی کنید با استفاده کردن از محتوا های صوتی و متنی که امروزه بسیار نیز فراگیر هستند، به یادگیری کلمات جدید بپردازید. نکته دیگر اینکه اگر سعی کنید به جای کلمات جداگانه از یادگیری ترکیب های مختلف کلمات با یکدیگر بپردازید کمک بیشتری به خود کرده اید. برای مثال به جای یادگیری کلماتی از قبیل wineو beer وtea سعی کنید از ترکیب های مختلف آنها از قبیل a glass of wine و a pint of beer و   a cup of teaو a pot of coffee استفاده کنید. حتی اگر بتوانید به جای یادگیری کلمات تک، سعی به یادگیری عبارت ها و یا فریز ها کنید نیز کار موثرتری را انجام داده اید.

تلفظ صحیح کلمات را تقویت کنید.

حتی اگر کلمات زیادی را در زبان انگلیسی بدانید اما توانید آن ها را به درستی تلفظ کنید قدرت مکالمه خود را افزایش نداده اید. بنابراین در یادگیری کلمات جدید تلاش کنید که تلفظ صحیح آنها را چندین بار تکرار کنید تا در ذهن خود آنها را ثبت کنید. در همین راستا استفاده کردن از فایل های صوتی می تواند بسیار مفید باشد. ضمنا دیکشنری های نرم افزاری و یا دیکشنری هایی که به صورت آنلاین در دسترس هستند می توانند تلفظ های انسانی کلمات را به شما آموزش بدهند. تماشا کردن ویدیو هایی که به زبان انگلیسی منتشر شده اند نیز یک روش بسیار تاثیر گذار برای تقویت تلفظ شما می باشد.

تا آنجایی که می توانید متون انگلیسی بخوانید.

خواندن متون انگلیسی که از لحاظ دشواری محتوا با سطح فعلی شما تطابق دارند می‌توانند بسیار مفید باشند. این موضوع کمک می‌کند تا مرتبا با کلمات و ساختارهای گرامر روبرو شده و در معرض آنها قرار بگیرید. همین موضوع به صورت ضمنی کمک به یادگیری واژگان و تثبیت قواعد گرامری در ذهن شما می کند. فقط بایستی توجه داشته باشید که محتوای انتخاب شده از لحاظ سطح دشواری با توانایی‌های شما تطابق داشته باشند. اگر محتوایی را انتخاب کنید که بیش از حد دشوار و یا بیش از حد ساده باشد پیشرفت زیادی حاصل نخواهد شد. از منابع ای از قبیل مجلات، کتابهای داستان و یا حتی پادکست هایی که به همراه فایل متنشان منتشر می‌شوند استفاده کنید.

از مکالمات واقعی زبان انگلیسی استفاده کنید.

یکی دیگر از ترفندهایی که می‌تواند ضمن تقویت دایره واژگان شما و تثبیت قواعد دستوری مختلف، به تلفظ و مکالمه شما کمک کند تمرین کردن با مکالمات واقعی است. اینگونه از مکالمات متفاوت از محتوا های کتاب های آموزشی هستند و اغلب توسط افرادی که نیتیو هستند در شرایط نرمال و روزمره ضبط شده اند. مکالمه هایی که مورد استفاده قرار می دهید را می توانید با فایل های متنشان تمرین کنید تا شکل نوشتاری کلمات را نیز فرا بگیرید.

در همین راستا این آموزش رایگان را از وبسایت کاردو آنلاین برای شما در نظر گرفته ایم. در این آموزش که در سه سطح تنظیم شده است با مکالمات علمی در زبان انگلیسی تمرین خواهید کرد. هر کدام از مکالمات به همراه متن مربوطه و فایل های صوتی تنظیم شده اند. این موضوع کمک می کند تا بتوانید تلفظ صحیح کلمات و جملات را نیز تمرین کنید. امیدواریم که این آموزش رایگان نیز بتواند در روند پیشرفت شما در اسپیکینگ زبان انگلیسی موثر باشد.

سطح میانی

سطح پیشرفته

سطح بسیار پیشرفته