دوستان عزیز، در حال حاضر در اتصال به درگاه پرداخت دچار مشکل هستیم. لطفاً، به منظور ثبت سفارش، پرداخت و دریافت محصول مورد نظر با استفاده از دکمه واتس اپ قرار گرفته در قسمت پایین سمت چپ وبسایت با ما ارتباط بگیرید. با تشکر.

بانک مکالمات زبان انگلیسی سطح بندی شده

Figuer Image blag kardo

تقویت مهارت اسپیکینگ و مکالمه در زبان انگلیسی، موضوعی است که همیشه از دغدغه های افراد می باشد. تقویت مهارت مکالمه در زمان صحبت کردن، استفاده صحیح از کلمات و گرامر ها و لحاظ کردن تلفظ صحیح جزء مواردی هستند که با تمرین کردن آنها می توانید مهارت مکالمه خود را تقویت کنید. در این قسمت نیز برخی از نکات و ترفندهایی که می‌تواند برای داشتن یک مهارت مکالمه بهتر به شما کمک کنند را بررسی می کنیم.

یادگیری مهارت زبان انگلیسی

برای یادگیری یک مهارت مثل رانندگی بهترین کار رانندگی کردن است. به عبارت دیگر شما ممکن است که کتاب های مربوط به قواعد رانندگی را مطالعه کنید و یا دانش بسیار خوبی در رابطه با قسمت های مختلف یک اتومبیل داشته باشید. اما هیچ کدام از این ها شما را به یک راننده خوب تبدیل نمی کند. برای کسب مهارت رانندگی بهترین کار رانندگی کردن است. همین موضوع در رابطه با مهارت اسپیکینگ نیز وجود دارد. به عبارت دیگر هر چقدر که کلمات و قواعد گرامری زبان انگلیسی را مطالعه کنید، بهترین کار صحبت کردن و تمرین کردن است. بنابراین بایستی از تمامی فرصت های خود به منظور استفاده کردن از زبان انگلیسی بهره مند شوید. چت کردن با افراد، صحبت کردن به زبان انگلیسی با خود و یا زمزمه کردن عبارت هایی که فرا گرفته اید کافی نیستند. بهترین کار پیدا کردن شخصی است که بتوانید به طور واقعی با وی انگلیسی صحبت کنید.

کسی را پیدا کنید تا بتوانید با وی تا انگلیسی صحبت کنید.

امروزه به لطف شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های مختلفی که به منظور یادگیری زبان های خارجی وجود دارند پیدا کردن افراد مختلف که به دنبال یک language exchange partner کار سختی نیست. با استفاده از چنین افرادی می توانید به طور واقعی زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. از اپلیکیشن ها و وب‌ سایت‌های مختلف می توانید به منظور پیدا کردن افرادی که تمایل به یادگیری زبان انگلیسی دارند، استفاده کنید.

صدای خود را ضبط کنید.

ضبط کردن صدای خود در حالی که به زبان انگلیسی صحبت می کنید، یک تمرین بسیار خوب است. اولین کمکی که این تمرین به شما می کند این است که سطح اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. اغلب زمانی که به صدای ضبط شده خود گوش می کنید متوجه می شوید که بهتر از آنچه که فکر می کنید صحبت می کنید. علاوه بر این موضوع، گوش کردن به صدای ضبط شده خود می تواند به شما کمک کند که اشتباهات مربوط به قواعد دستوری زبان انگلیسی خود را تشخیص دهید و آن ها را ترمیم کنید. تلفظ صحیح کلمات نیز از صدای ضبط شده شما مشخص خواهند بود. گذشته از همه ی این ها ضبط کردن صدای خود و سپس گوش کردن به آن، می تواند تمرین خوبی برای استفاده کردن از واژگان و قواعد گرامری باشد که آنها را فراگرفته اید.

برای ضبط کردن صدای خودتان می توانید از تلفن همراه استفاده کنید. اغلب تلفن های همراه دارای اپلیکیشن های ضبط صدا و یا اصطلاحا voice recorder هستند. ضمنا می توانید از اپلیکیشن های دیگری از قبیل HQ recorder نیز به منظور ضبط کردن صدای خود استفاده کنید.

توصیه آخری که در رابطه با ضبط کردن صدایتان، برای شما داریم این است که پس از ضبط کردن صدای خود و صحبت کردن در رابطه با موضوعات مختلف، فایل صوتی ایجاد شده را در اختیار یک شخص دیگر قرار بدهید که وی نیز بتواند در رابطه با اشتباهات شما نظر بدهد و آن ها را تصحیح کند.

به زبان انگلیسی گوش دهید.

گوش کردن به محتواهای صوتی کمک می کند که نه تنها گوش شما به تلفظ زبان انگلیسی آشنا بشود، بلکه نحوه استفاده شدن از کلمات و قواعد دستوری را به شما آموزش می دهد. برای اینکه بتوانید مهارت مکالمه خود را تقویت کنید گوش کردن به محتوا های صوتی که از لحاظ سطح با مهارت های فعلی شما هماهنگ هستند بسیار مفید خواهد بود. سعی کنید از محتوا هایی که در حال حاضر برای شما بسیار دشوار هستند استفاده نکنید.

برای مثال اگر فقط شش ماه است که به مطالعه کردن زبان انگلیسی مشغول هستید، تماشا کردن فیلم های سینمایی به منظور تقویت مهارت لیسنینگ شما کار صحیحی نیست.

از مکالمات معمول و پرتکرار زبان انگلیسی استفاده کنید.

استفاده کردن از مکالمات زبان انگلیسی که در موضوعات پرتکرار و مباحث روزمره تنظیم شده اند کمک می کنند که اگر شما نیز در این موقعیت ها قرار بگیرید، بتوانید از عبارت های ارائه شده دراین مکالمات استفاده کنید. سعی کنید که در این مکالمات از فایل های صوتی نیز به منظور تقویت مهارت لیسنینگ و دریافت تلفظ صحیح کلمات استفاده نمایید.

در همین راستا می توانید از این آموزش رایگان که از وبسایت کاردو آنلاین به شما تقدیم می گردد استفاده نمایید. در این آموزش تعداد زیادی از مکالمات معمول زبان انگلیسی را به منظور تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ شما تنظیم کرده ایم. در هر کدام از مکالمات سعی کنید کلمات و ساختارهای جدیدی که خاص آن موضوع هستند را یادداشت برداری کرده و در موقعیت های مشابه از آن ها استفاده کنید. امیدواریم که با استفاده کردن از محتوای این آموزش رایگان نیز بتوانید مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید.

مکالمات سطح میانی​

مکالمات سطح پیشرفته​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *