تفاوت و کاربردهای کلمات above و over در زبان انگلیسی

تفاوت کلمات above و over

 در این قسمت قصد داریم در رابطه با تفاوت دو کلمه above و over در زبان انگلیسی صحبت کنیم. این دو کلمه از جهات مختلفی می توانند برای اکثر زبان آموزان گیج کننده باشند چرا که معنی هر دوی آنها شبیه به هم است اما کاربردهای متعددی دارند. در این مقاله از وجوه مختلف این کلمات پرده ‌برداری می‌کنیم و اطلاعات مفیدی در رابطه با آنها خدمت شما عرض خواهیم کرد.

کلمات above و over به معنی بالاتر از

در زبان انگلیسی هر دو کلمه above و over می توانند به معنی بالاتر از چیزی باشند. در چنین مثال‌ هایی کلمه above از کلمه over پر کاربرد تر می باشد. مثال هایی که در قسمت زیر مشاهده می کنید این موضوع را نشان می دهند.

The water came up above/over our knees.

Can you see the helicopter above/over the palace?

کلمه above به معنی بالای چیزی

در شرایطی که می خواهیم بگوییم چیزی بالای چیز دیگری است اما به طور مستقیم بر روی آن قرار ندارد از کلمه above استفاده می‌کنیم و نه از کلمه over. این موضوع در مثال زیر نشان داده شده است.

We’ve got a little house above the lake. (NOT … over the lake.)

کلمه over به معنی پوشاندن

زمانی که می خواهیم از این موضوع صحبت کنیم که یک چیز، چیز دیگری را پوشش می‌دهد و آن را لمس می‌کند از کلمه over استفاده می‌کنیم.

There is cloud over the South of England.

He put on a coat over his pyjamas.

ضمناً از کلمه over و یا کلمه across زمانی استفاده می کنیم که می‌خواهیم بگوییم چیزی از چیز دیگری به صورت متقاطع عبور می‌کند. این موضوع در مثالهای زیر نشان داده شده است.

The plane was flying over/across Denmark.

Electricity cables stretch over/across the fields.

ضمناً در رابطه با کاربردهای کلمه across حتماً در مقاله دیگری از این سری آموزشی صحبت‌ خواهیم کرد.

کلمه above در اندازه گیری ها

یکی دیگر از کاربردهای کلمه above صحبت کردن در رابطه با اندازه گیری ها و مقیاس هاست. در اندازه گیری دما، و ارتفاع و هر مورد دیگری که یک مقیاس عمودی دارد از کلمه above به معنی بالاتر از نقطه و یا مقداری استفاده می کنیم. این موضوع در مثالهای زیر نشان داده شده است.

The temperature is three degrees above zero.

The summit of Everest is about 8000 metres above sea level.

She’s well above average in intelligence.

کلمه over در سرعت و سن

یکی دیگر از کاربردهای کلمه over صحبت کردن در رابطه با سن و سال و سرعت می باشد. در چنین کاربردهایی از کلمه above استفاده نمی‌شود. معنی کلمه over در چنین جملاتی به معنی “بیش از” می باشد. مثال هایی که در قسمت زیر مشاهده می کنید این موضوع را نشان می دهند.

You have to be over 18 to see this film.

The police said she was driving at over 110 mph.

There were over 100,000 people at the festival.

کاربرد کلمات over و above در کتاب ها

یکی دیگر از کاربردهای کلمات above و over در زبان انگلیسی استفاده کردن از آنها در کتاب ها می باشد. در یک کتاب کلمه above به معنی کلمات و یا عباراتی است که در قسمت های قبلی نوشته شده است .این موضوع در مثالهای زیر نشان داده شده است.

The above rules and regulations apply to all students.

For prices and delivery charges, see above.

کلمه over در کتاب ‌ها به معنی صفحه بعدی می باشد. برای مثال عبارت see over یعنی “صفحه بعدی را ببینید.” این موضوع در مثال زیر نشان داده شده است.

There are cheap flights at weekends: see over.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *