کلمه hometown در زبان انگلیسی و عبارت by no means

banner by no means hometown

کلمه hometown در زبان انگلیسی به معنی زادگاه و یا محلی است که شخص در آن متولد شده و کودکی اش را گذرانده است. در این قسمت می خواهیم ضمن بررسی کردن این کلمه، به معرفی کاربردهای مختلف آن و مثال هایی در این رابطه بپردازیم. گاهی دیده شده است که افراد برای بیان محل تولد و بزرگ شدن خود از واژگان مختلفی استفاده می کنند که اغلب آنها صحیح نیستند، بهترین انتخاب شما در چنین شرایطی همین کلمه hometown می باشد. یک موضوع بسیار مهم این است که spelling این کلمه در زبان انگلیسی بریتانیایی فرق زبان انگلیسی آمریکایی با یکدیگر متفاوتند. در زبان انگلیسی بریتانیایی hometown را جدا از هم و در زبان انگلیسی آمریکایی آن را اغلب چسبیده به هم می نویسیم دیگر اینکه این کلمه قابل شمارش است، بنابراین می‌توانیم آن را جمع ببندیم. اگر بخواهیم از محل تولد و بزرگ شدن کسی صحبت کنیم می‌توانیم نام شخص را به همراه (‘s) برای نشان دادن مالکیت بیاوریم.

استفاده از کلمه hometown برای بیان محل بزرگ شدن شخصی

همان طور که گفته شد اگر بخواهیم واژه hometown را برای نشان دادن محل تولد کسی مورد استفاده قرار بدهیم باید از (‘s) استفاده کنیم، مثال زیر این موضوع را نشان می دهد.

.He hired a car and drove up to his home town

او یک ماشین اجاره کرد و به سمت زادگاهش حرکت کرد.

hometown pic

یک نکته بسیار مهم در این مثال عبارت drive up to و سپس واژه hometown می باشد. علاوه بر این از فعل hire برای اجاره کردن یک ماشین استفاده کرده‌ایم. لطفاً به مثال دیگری که در قسمت زیر آمده است دقت کنید.

She’s written for her hometown newspaper.

او برای روزنامه محل تولدش مقالاتی را نوشته است.

دقت کنید که این جمله به صورت present perfect و یا حال کامل بیان شده است. برای یادگیری مباحث مربوط به زمان ها می توانید از لینک مقاله (present perfect) استفاده کنید. مورد بعدی اینکه در این مثال صحبتی از مقاله نشده است اما می‌توان به سادگی حدس زد که منظور از نوشتن در این قسمت (نوشتن مقالاتی) است. حال که با هم در رابطه با hometownصحبت کردیم، می‌خواهیم کمی در رابطه با دو عبارت با عنوان by no means/not by any means صحبت کنیم.

عبارتهای  by no means/not by any means در زبان انگلیسی

از این دو عبارت زمانی استفاده می کنیم که می خواهیم بگوئیم، کاری به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد. این عبارت بیشتر در زبان انگلیسی نوشتاری مورد استفاده قرار می گیرد. طبیعتاً بهترین کار بررسی کردن مثال هایی در رابطه با این عبارت است. لطفاً به مثال زیر دقت کنید.

It is by no means certain that the game will take place.

به هیچ وجه اطمینانی وجود ندارد که بازی اتفاق بیفتد.

game pic

در این مثال عبارت take place به معنی اتفاق افتادن است. علاوه بر این می‌توانیم از عبارت it is by no means certain that در مثال های دیگر نیز استفاده کنیم. دقت کنید که عبارت by no means certain that به معنی (به هیچ وجه، مطمئن) می باشد. مثال زیر را نیز ببینید.

در این مثال عبارت take place به معنی اتفاق افتادن است. علاوه بر این می‌توانیم از عبارت it is by no means certain that در مثال های دیگر نیز استفاده کنیم. دقت کنید که عبارت by no means certain that به معنی (به هیچ وجه، مطمئن) می باشد. مثال زیر را نیز ببینید.

She’s not a bad kid, by any means.

او به هیچ وجه بچه بدی نیست.

در این مثال عبارت by any means در پایان جمله قرار گرفته است و خود جمله به صورت منفی و با کلمه not آورده شده است. دقت کنید که اگر عبارت by any means در آخر جمله قرار گرفت، حتماً باید از کاما (,) برای جدا کردن آن از دیگر قسمت های جمله استفاده کنیم. مثال دیگری را در قسمت زیر میبینید.

They are by no means contradictory.

آنها به هیچ وجه متناقض نیستند.

این مثال از عبارت by no means و یک جمله مثبت استفاده شده است. دقت کنید که از عبارت by no means در جملات مثبت و از عبارت by any means در جملات منفی استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *