0
09178169907 | 09336863931

رایج ترین اشتباهات در اسپیکینگ زبان انگلیسی

اهمیت صحبت کردن برای پیشرفت در زبان انگلیسی

همه ما می دانیم که برای پیشرفت کردن در زبان انگلیسی نیاز به صحبت کردن داریم. نقش یک معلم خوب فراهم کردن فرصت های مناسب برای صحبت کردن زبان آموزان می باشد. طبیعتاً در روال صحبت کردن زبان آموزان دچار اشتباهاتی می شوند که معلم باید با زیرکی خاصی مهمترین آنها را شکار کرده و مورد بررسی قرار بدهد. دقت کنید که زبان آموزان نباید از ارتکاب اشتباه هات بیم داشته باشند یا به دلیل اینکه نمی توانند بدون نقص ثبت کنند ساکت بمانند. در این مقاله که بخشی از یکی از کلاسهای خصوصی استاد مرتضی گیتی است، در رابطه با برخی از اشتباهات رایجی که یک زبان آموز مرتکب انها شده است، صحبت خواهیم کرد.

اشتباه شماره ۱: She’s name is or her name is

یکی از اشتباهات رایجی که زبان آموزان مرتکب می شوند، در استفاده از possessive pronoun ها و یا ضمایر ملکی است. اغلب دیده شده که زبان آموزان فرق بین she و her را نمی دانند. همان طور که می دانید she یک ضمیر فاعلی و her یک ضمیر ملکی است. به عبارت دیگر برای نشان دادن فاعل جمله از she و برای نشان دادن مالکیت she از her استفاده می کنیم. چون که نام و یا name نیز جنبه مالکیت دارد، می بایست از her name به جای she’s name استفاده کنیم .

اشتباه شماره ۲: My bigger sister is 30 years old or my older sister is 30 years old

از آنجایی که در زبان فارسی برای ذکر نام برادرها و خواهرهای کوچکتر و بزرگتر از همین ۲ کلمه بزرگتر و کوچکتر استفاده می کنیم زبان آموزان اغلب در زبان انگلیسی نیز از دو واژه bigger و smaller که ترجمه ی آن کوچکتر و بزرگتر می باشد، استفاده می کنند. این در حالی است که روش صحیح صحبت کردن در رابطه با برادر و خواهر کوچکتر و بزرگتر شما استفاده از صفت های older به معنای پیرتر و younger به معنی جوانتر است. دقت کنید که برای صحیح صحبت کردن به زبان انگلیسی باید به این نکته توجه کرد که انگلیسی زبانان یک مفهوم خاص را به چه شکل بیان می کنند. به عبارت دیگر یادگیری معنی فارسی کلمات کافی نیست و باید بدانید که برای بیان یک مفهوم یکسان در دو زبان مختلف، به روش های مختلفی عمل می کنیم.

اشتباه شماره ۳: His job is hyper market or he works at a hyper market

اگر بخواهیم بگوییم که شخصی در سوپر مارکت و یا هر جای دیگری کار می کند، می توانیم از فعل work به همراه حرف اضافه at استفاده کنیم. جمله ی he works at a hyper market یعنی او در سوپرمارکت کار می کند و شغلش مرتبط با این موضوع است. بنابرابن طبیعتا his job is hypermarket جمله ی صحیحی نیست.

اشتباه شماره ۴: I enjoy by flowers or I enjoy looking at flowers

پس از فعل enjoy باید فعل بعدی را به صورت gerund و یا ing دار بیاوریم. استفاده کردن از enjoy به همراه by و سپس یک کلمه مثل flowers جمله را خراب میکند. دقت کنید که به عنوان یک قانون کلی همیشه پس از enjoy فعل باید به صورت ing دار اورده شود. بنابراین جمله I enjoy looking at flowers مناسب تر است.

اشتباه شماره ۵: We usually see them or we usually see each other

اگر بخواهیم در زبان انگلیسی در رابطه با ملاقات کردن یکدیگر صحبت کنیم، می‌توانیم از کلمه ی each other استفاده کنیم. دقت کنید که تفاوت اندکی بین each other و together وجود دارد که در مقاله ی دیگر به آن خواهیم پرداخت.

در پایان از شما تشکر می کنیم که بار دیگر نیز با وب سایت کاردوآنلاین در این آموزش همراه شدید. امیدواریم که این مطلب آموزشی نیز مورد توجه تمامی علاقه‌ مندان قرار گرفته باشد. برای یادگیری دیگر مباحث مربوط به این مطلب می توانید از فایل PDF این مطلب و فایل صوتی آن استفاده نمایید. ضمناً، به منظور شرکت کردن در کلاس های درس استاد مرتضی گیتی، می توانید از کلاس خصوصی مکالمه و اسپیکینگ زبان انگلیسی در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی ایلتس (IELTS) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی تافل (TOEFL) در شیراز (حضوری و آنلاین) استفاده نمایید. در پایان توصیه می‌کنیم که در صورت تمایل از رزومه استاد برجسته زبان انگلیسی و ایلتس و تافل مرتضی گیتی نیز دیدن فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *