0
09178169907 | 09336863931

اشتباهات زبان آموزان در اسپیکینگ زبان انگلیسی

تصور غلط زبان آموزان در رابطه با مرتکب خطا شدن در صحبت کردن

متاسفانه گاهی دیده شده است که برخی از زبان آموزان به دلیل ترس از اشتباه کردن و یا حتی مواردی مشابه در کلاس‌های زبان ساکت می‌مانند. آنها بر این باور هستم که یا نباید به زبان انگلیسی صحبت کنند و یا باید بدون نقص صحبت کنند. در صورتی که حقیقت موضوع این است که هیچگاه نخواهید توانست که بدون نقص صحبت کنید مگر اینکه فرایند صحبت کردن با اشتباه را طی کرده و به تدریج به سمت تکامل حرکت کنیم. به هر حال در این مطلب آموزشی نیز تلاش می‌کنیم که برخی از شایع ترین خطاهای زبان آموزان در صحبت کردن زبان انگلیسی را بررسی کرده و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم.

اشتباه شماره ۱: It’s a special talent that some people have it or that some people have

یکی از اشتباهات رایج زبان آموزان در استفاده از relative clause ها و یا جملات موصولی است. دقت کنید که وقتی از that برای اتصال دو جمله استفاده می کنیم، دیگر نباید ضمیر مفعولی موردنظر یعنی it را بیاوریم. این موضوع یکی از رایج‌ترین اشتباهات زبان آموزان در صحبت کردن است که در این قسمت به آن پرداختیم.

اشتباه شماره ۲: make them laughing or make them laugh

دقت کنید که در زبان انگلیسی میتوانید فعل make را به همراه یک مفعول و سپس یک فعل و یا یک صفت بیاورید‌. در رابطه با استفاده کردن از make به همراه یک مفعول و یک فعل دیگر باید بدانید که فعل بعدی همواره به صورت ساده می آید. بنابراین عبارت make them laughing نادرست و عبارت make them laugh صحیح است. عبارت make them laugh به معنی خنداندن کسی است. علاوه بر این می توانیم از صفت ها نیز استفاده کنیم. برای مثال عبارت make them happy به معنی خوشحال کردن کسی است.

اشتباه شماره ۳: We don’t used to laughing or we are not used to laughing

عادت داشتن به انجام دادن کاری را می‌توانیدبا be use to و سپس یک فعل gerund و یا ing دار بیاورید. بسیاری از زبان آموزان متوجه نیستند که این عبارت به صورت be use to مورد استفاده قرار می گیرد و فعل be در ان به فعل هایی از قبیل am و is و are صرف می شود. طبیعتاً به دلیل وجود be برای منفی کردن از not پس از be استفاده می کنیم. در نتیجه we don’t used to laughing اشتباه و we are not used to laughing به معنی به خندیدن عادت نداریم، صحیح است.

Speaking errors pic

اشتباه شماره ۴: Women don’t must laughing or women shouldn’t laugh in public

اگر بخواهیم جمله ی “زن ها نباید در مکان های عمومی بخندند” را بیان کنیم می توانیم از فعل should استفاده کنیم‌. فعل should برای بیان توصیه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین جمله ای از قبیل women don’t must laughing اشتباه وwomen shouldn’t laugh صحیح است. دقت کنید که برای منفی کردن must از don’t استفاده نمی کنیم، بلکه کلمه ی not را پس از آن قرار می دهیم.

اشتباه شماره ۵: Convert it to write or convert it to text

در رابطه با تبدیل کردن چیزی به چیز دیگر می توانید از فعل convert استفاده کنید. برای استفاده کردن از فعل convert می توانید از حروف اضافه to و یا into استفاده کنید. دقت کنید که تبدیل کردن چیزی به متن را convert it to write نمی گوییم. واژه متن در زبان انگلیسی text است بنابراین می توانیم از convert it to text استفاده کنیم.

در پایان از شما تشکر می کنیم که بار دیگر با این آموزش نیز همراه شدید. امیدواریم که مطالب مفید را تا به اینجای کار فرا گرفته باشید.از شما دعوت می‌کنیم که برای یادگیری کامل مطالب مربوط به این مبحث آموزشی، حتماً فایل صوتی و فایل PDF مربوطه را از قسمت زیر دانلود کرده و به این جلسه از کلاس استاد مرتضی گیتی به صورت کامل گوش بدهید.

نهایتاً از استاد مرتضی گیتی برای تنظیم این مطلب آموزشی تشکر می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که از کلاس خصوصی تافل (TOEFL) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی ایلتس (IELTS) در شیراز (حضوری و آنلاین) و کلاس خصوصی مکالمه و اسپیکینگ زبان انگلیسی در شیراز (حضوری و آنلاین) برای دیدن شرایط حضور در کلاس های ایشان و از رزومه استاد برجسته زبان انگلیسی و ایلتس و تافل مرتضی گیتی برای مطالعه کردن رزومه کاری ایشان دیدن بفرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *