چند عبارت بسیار پرکاربرد با کلمه know در زبان انگلیسی

کلمه know در زبان انگلیسی

فعل know به معنی دانستن دارای ساختار ها و ترکیب های بسیار جذابی است که با یادگیری آن ها می توانید مهارت اسپیکینگ و رایتینگ خود را تقویت کرده به سادگی از آنها در صحبت کردن و نوشتارهایتان استفاده کنید. در این مطلب آموزشی تصمیم گرفتیم که چند عبارت بسیار ارزشمند و جذاب را با این کلمه به شما آموزش بدهیم. از تمامی شما علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی دعوت می‌کنیم که تا پایان این مطلب آموزشی نیز با ما همراه باشید.

عبارت be best known for

از عبارت be best known for زمانی استفاده می کنیم که می‌خواهیم بگوییم چیزی و یا کسی به دلیل موضوعی یا ویژگی خاصی که دارد مشهور شده است و بقیه افراد او را می شناسند. به عبارت دیگر اگر بخواهیم از کشور فرانسه صحبت کنیم، می‌توانیم بگوییم که این کشور به دلیل داشتن برج ایفل شناخته شده است. برای این که این عبارت را بهتر درک کنید، به مثال زیر دقت کنید:

Hepburn is best known for (=people are most likely to be familiar with) her roles in classic films such as ‘my Fair lady’.

هپبورن برای نقش او در فیلم های کلاسیک از قبیل my Fair lady شناخته شده است.

این عبارت به این معنی است که افراد هپبورن را به دلیل نقش های که در فیلم های کلاسیک از قبیل my Fair lady بازی کرده است، می شناسند. به عبارت دیگر دلیل شناخته شدن هپبورن، نقش هایش در این گونه از فیلم ها است.

عبارت know all about something

یکی دیگر از عبارت هایی که با فعل know می توان ساخت، همین عبارت know all about something است. از این عبارت زمانی استفاده می کنیم که می خواهیم بگوییم، کسی تمامی موضوعات مربوط به یک چیزی را می شناسد و درک می کند. برای مثال:

Politicians know all about the power of language.

سیاستمداران قدرت زبان را کاملا می‌شناسند.

عبارت the power of something به معنی قدرت چیزی است. در این مثال گفته شده است که سیاستمداران ویا همان politicians درک درستی از قدرت زبان در مذاکرات و یا شرایط مختلف دیگر دارند.

عبارت I don’t know the first thing about

اگر بخواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که هیچ چیزی را درباره یک موضوع نمی‌دانیم، می‌توانیم فعل know را به صورت منفی استفاده کرده و آن را در کنار عبارت the first thing about قرار بدهیم.
لطفاً به مثال زیر توجه کنید.

the first thing about looking after children.

من هیچ چیزی درباره ی مراقبت از بچه ها نمی‌دانم.

عبارت look after somebody به معنی مراقبت کردن از کسی و کلمه children جمع بی قاعده کلمه child به معنی کودک است .عبارت I don’t know the first thing about به این معناست که شخص کوچک‌ترین و کمترین اطلاعاتی درباره یک موضوع یا چیزی ندارد.

عبارت I only know somebody by sight

یکی دیگر از عبارت‌های بسیار جذاب فعل know این است که بگویید کسی را فقط از روی چهره می شناسید. از این عبارت در زبان فارسی نیز به طور مکرر استفاده میکنیم.عبارت know somebody by sight به این معناست که شما درکی از نام و نام خانوادگی کسی ندارید ولی به وسیله چهره او می توانید او را تشخیص بدهید. برای مثال:

I only know her by sight (=I often see her but have not really spoken to her)

فقط او را از روی چهره می شناسم.

این جمله به این معناست که گوینده شخص مورد نظر را فقط از روی چهره می شناسد و تا به حال با او صحبت نکرده است.

عبارت know the ropes

عبارت Know the ropes نیز یکی دیگر از ترکیب هایی است که ازکلمه know و کلمه ropes به معنی طناب ها ساخته می‌شود. عبارت Know the ropes به معنی داشتن تجربه زیاد در انجام کاری و خبره شدن در ان است. برای مثال:

decent manager who knows the ropes.

یک مدیر خوب که تجربه زیادی دارد.

کلمه ی decent در این جمله به معنی خوب و یا مطلوب است. علاوه بر این knows the ropes به معنی داشتن تجربه است‌.

عبارت know from experience that

یکی از عبارت های بسیار جذاب که استفاده کردن از آن در صحبت کردن و نوشتارهایتان بسیار ساده است، عبارت know from experience that می باشد. این عبارت به این معناست که شما به دلیل تجربه ای که درانجام کاری دارید، موضوعی را می دانید. برای مثال:

She knew from experience that exams made her very nervous.

او از سر تجربه می دانست که امتحان ها او را مضطرب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *